تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ۱۱:۱۳:۱۶ شناسه خبر : ۱۰۷۰۶۹۹

جلسه فوق العاده شورای شهر برگزار شد؛

بررسی لوایح هبه و سخنان موافقان و مخالفان/ کنایه محرم محمدزاده به اقدامات ایام انتخابات

جلسه امروز شورای شهر تبریز در سکوت خبری و با حدود نیم ساعت تاخیر برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار ، جلسه امروز شورای شهر تبریز در سکوت خبری و با حدود نیم ساعت تاخیر برگزار شد.

شکور اکبر نژاد رییس شورای اسلامی کلانشهر تبریز در آغاز این نشست، خاطر نشان کرد: این شورا از آغاز کار به موضوع هبه ورود نکرده است و آنچه در این جلسه بررسی می شود، مربوط به آن دسته از همشهریان است که وضع مالی آنها به هیچ وجه اجازه تسویه حساب با شهرداری را نمی دهد و بدون هبه خانه و زندگی آنها از هم خواهد پاشید.

در ادامه شهرام دبیری با بیان اینکه لوایح موجود مواردی هستند که طرف مقابل هیچ وقت امکان تسویه حساب با شهرداری را نخواهد داشت، افزود: پیشنهاد می کنم با تفویض اختیار به شهردار، شورای شهر را از بررسی لوایح هبه خلاص کنیم.

غلامحسین مسعودی ریحان با اشاره به اینکه تا امروز به خوبی در برابر هبه مقاومت کرده بودیم، تصریح کرد: با ورود به بحث هبه سیل چنین درخواست هایی به شورای شهر سرازیر خواهد شد.

سونیا اندیش، نائب رییس شورا نیز با اشاره به آیین نامه ماده ۱۶ و ۱۷ لایحه بودجه اظهار داشت: در شهر ما صدها هزار نفر مبتلا به شرایط  مالی نامساعد هستند. هبه کردن از اموال شهرداری راه درمان این وضعیت نیست

وی با بیان اینکه موسسات خیریه دقیقا برای رسیدگی به وضع چنین شهروندانی ایجاد شده است، گفت: پیشنهاد می کنم طبق آیین نامه همه کمک های مالی به حساب موسسات خیریه واریز شود. اندیش در ادامه در اعتراض به هبه ها جلسه را ترک کرد.

محمد اشرف نیا در ادامه با تاکید بر اینکه بحث هایی که درباره لوایح هبه می شود، نیازمند توجه به این نکته است که شهروندان درگیر، عموما به دلیل ضوابط موجود در شهرداری گرفتار شده اند، افزود: اینطور نیست که خود شهروندان راسا به سراغ شهرداری بیایند. باید با یک برنامه اساسی زمینه ساز و کارهایی را که موجب آزار شهروندان می شود از بین ببریم.

محرم محمدزاده نیز گفت: همه هنگام انتخابات همه مان از خدمت به مردم سخن می گوییم اما وقتی به تشخیص شهرداری می خواهیم به چند نفر نیازمند كمك كنيم برخی ها ناراحت ميشوند.

وی افزود: کسانی را که هبه به آنها تعلق گرفته از نزدیک می شناسم، عده ای حتی به نان شبشان هم محتاج هستند!

محمدزاده ادامه داد: آنچه هبه می شود از بیت المال خود شهروندان است و دلیل این کمک هم دقیقا همان مشکلاتی است که خودمان در سیستم شهرداری برای مردم به وجود آورده ایم!

رییس شورای شهر نیز در پایان جلسه افزود: از سال آینده نگاه تدارکاتچی به شهرداری در اجرای برنامه های فرهنگی تغییر پیدا خواهد کرد.

گفتنی است؛ پس از بررسی و تصویب ۹ لایحه هبه به اشخاص و نهادها، نشست شورای شهر خاتمه یافت.