رئیس دانشگاه تبریز:

هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه تبریز برگزار می‌شود

رئیس دانشگاه تبریز از برگزاری مراسم بزرگداشت هشتمین سده آموزش عالی در تبریز و هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه تبریز همزمان با رویداد تبریز ۲۰۱۸ خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، محمدرضا پورمحمدی اظهار داشت: تبریز شهری دانشگاهی و مرکز علم است که هشتصد سال پیش دانشگاه بین‌المللی ربع رشیدی در آن تاسیس شده و دانشگاه تبریز نیز در امتداد آن به فعالیت علمی خود در عصر حاضر مشغول است که در هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه تبریز به معرفی ظرفیت‌ها، پیشینه و خدمات علمی در منطقه و این دانشگاه پرداخته خواهد شد.

رئیس دانشگاه تبریز با اشاره به ضرورت و اهداف برپایی این مراسم افزود: شناسائی ظرفیت‌های علمی، پژوهشی و اجتماعی دانشگاه در منطقه و کشور و مشارکت دادن سازمان‌ها، ارگان‌ها و ادارات در معرفی دانشگاه تبریز در منطقه از جمله اهداف این مراسم است.

پورمحمدی، شناخت نقاط قوت، ضعف، نقد و ارزیابی درونی، مشارکت دادن نیروهای فعال در زمینه معرفی سازمان، تجلیل و تقدیر از نخبگان و اندیشمندان و پیشکسوتان عرصه آموزش عالی در تبریز را از دیگر اهداف برگزاری جشن هفتادمین سالگرد تاسیس این دانشگاه بیان کرد.

 رئیس دانشگاه تبریز در ادامه با بیان اینکه برای جشن هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه تبریز حدود ۷۰ برنامه در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: برگزاری همایش، تهیه کتب مختلف و سالنامه با محوریت نخبگان،  اساتید و مشاهیر برجسته دانشگاه، ایجاد نمایشگاه دائمی تاریخچه مصور دانشگاه، چاپ تمبر یادبود، تجلیل از برترین‌های دانشگاه و افراد موثر در توسعه دانشگاه تبریز به‌ویژه خیران، تهیه سرود دانشگاه، ضرب سکه، مبادلات علمی و فرهنگی دانشگاه تبریز با شهرهای خواهرخوانده تبریز و … از جمله این برنامه‌ها است.

وی از همکاری همه دستگاه‌ها و نهادهای استان در برگزاری هر چه باشکوه‌تر این دو رویداد خبر داد و افزود: مراسم بزرگداشت هشتمین سده آموزش عالی در تبریز و هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه تبریز با همکاری شورای شهر، شهرداری، استانداری، صدا و سیما و جامعه خیران، فارغ‌التحصیلان دانشگاه و … دستگاه‌ها برگزار خواهد شد.

رئیس دانشگاه تبریز در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه در این دانشگاه برای رویداد تبریز ۲۰۱۸ حدود ۱۷ برنامه به تصویب رسیده که از این تعداد پنج برنامه به صورت بین‌المللی، چهار برنامه در قالب ملی و هشت برنامه نیز به صورت منطقه‌ای برگزار خواهد شد، تصریح کرد: در این ارتباط دانشگاه تبریز با همکاری شهرداری تبریز برای این رویداد مهم برنامه‌هایی چون بازسازی و آماده‌سازی رصدخانه بیلیندی و برج خلعت پوشان دانشگاه برای بازدیدکنندگان و گردشگران تبریز ۲۰۱۸، استفاده از ظرفیت دانشجویی و هیات علمی، برگزاری همایش‌های علمی پژوهشی با موضوع توسعه و چشم‌انداز آینده تبریز و … در نظر گرفته است.

وی با اشاره به تشکیل کمیته‌های مختلف این مراسم گفت: برای برپایی هر چه بهتر هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه تبریز حدود ۱۰ کمیته از جمله علمی، ارتباطات، پشتیبانی، فرهنگی، دانشجویی، رفاه، حمل و نقل، استقبال و تدارکات و … تشکیل شده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.