تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ۱۳:۲۱:۵۹ شناسه خبر : ۱۰۷۰۷۱۶

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز خبر داد :

کاهش تولید زباله تبریز در آستانه عید نوروز نسبت به سال گذشته

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز از کاهش تولید زباله تبریز در آستانه عید نوروز نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، علیرضا اصغری گفت : با توجه به اینکه میزان تولید زباله در شهر تبریز روزانه ۱۱۵۰ تن میباشد ، میانگین تولید زباله در ده روز پایانی اسفند ماه بالغ بر ۱۲۵۰ تن شده است که نشانگر کاهش تولید زباله روزانه در قیاس بازه زمانی مشابه در سال گذشته است .

وی با اشاره به اینکه همه ساله در آستانه عید نوروز شاهد افزایش میزان زباله در شهر بوده ایم ، گفت : افزایش آگاهی ، رعایت اصول مدیریت پسماند در بین شهروندان و تلاش های بی وقفه معاونت خدمات شهری شهرداری تبریز باعث شده تا بر خلاف سالهای گذشته ، شاهد کاهش تولید زباله در سطح شهر باشیم .

وی خاطر نشان کرد : در حال حاضر سایت میانی زباله سازمان مدیریت پسماند به صورت مداوم و شبانه روزی در حال فعالیت میباشد و با مدیریت اصولی و صحیح در خصوص پسماندهای شهری ، هیچ گونه زباله ای روی زمین باقی نمانده و تماماََ به صورت مرتب در محل مرکز دفن فنی مهندسی به صورت بهداشتی دفن میشود.

اصغری اظهار کرد : علی رغم کاهش تناژ زباله در روزهای پایانی سال و همچنین تعطیلات نوروزی ، سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز بدون وقفه و بدون بروز مشکلی زباله ها را از سطح شهر جمع آوری کرده و دفن زباله نیز طبق روال سابق انجام میشود .

اصغری با تقدیر از زحمات پاکبانان که منادیان پاکی و زیبایی شهر هستند، گفت: در ایام نوروز همه پاکبانان شهرداری تبریز و کارکنان زباله گاه مرکزی مدیریت پسماند مشغول به کار هستند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز در پایان گفت :هر ساله در آغاز سال جدید میزبان میهمانان نوروزی هستیم و شعار هر ساله ما شهر تبریز، شهر همیشه تمیز بوده است، نیاز است در حوزه نظافت شهری بیشتر از سالهای قبل از بابت تنظیف شهر و مدیریت پسماند کوشا باشیم.