تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ ۰۹:۴۴:۵۴ شناسه خبر : ۱۰۷۰۷۲۰

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی اعلام کرد

نظارت روزانه 130 کارشناس دامپزشکی بر عرضه فرآورده‌های خام دامی در ایام نوروز

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی گفت: جهت تأمین بهداشت فرآورده‌های خام دامی در ایام نوروز، روزانه 67 اکیپ بازرسی در سطح استان نظارت بهداشتی بر مراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده‌های خامی دامی خواهند داشت.

به گزارش تبریز بیدار ، امیرحسین بهداد مدیرکل دامپزشکی استان با اعلام این خبر افزود: امسال نیز مثل سالیان گذشته طرح ویژه نوروزی نظارت بهداشتی دامپزشکی از 25 اسفند ماه آغاز گردیده و تا 14 فروردین سال 97 ادامه خواهد داشت.


وی گفت: بر همین اساس هر روز 130 نفر از کارشناسان دامپزشکی در سطح استان در قالب 67 اکیپ نظارت بر بهداشت عمومی، بر تمامی مراحل تولید، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی نظارت خواهند نمود.


مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی با اشاره به انجام بیش از 32 هزار مورد بازرسی بهداشتی در طرح نوروزی سال گذشته اظهار داشت: بر همین اساس بیش از 92 تن انواع فرآورده‌های خام دامی فاسد، تاریخ گذشته و غیر قابل مصرف کشف، ضبط و معدوم‌سازی گردید.


وی افزود: در جریان طرح سال گذشته 63 پرونده متخلفین بهداشتی به تعزیرات و 25 پرونده به مراجع قضایی ارجاع شد.


بهداد خاطر نشان کرد: با توجه به نظارتهای مستمر و دقیق بارزسان اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی، مردم عزیز و مسافران گرامی با خیال آسوده و آرامش خاطر فرآورده‌های خام مورد نیاز خود را از مراکز تحت نظارت دامپزشکی که فرآورده عرضه شده در آن مرکز تحت نظارتهای بهداشتی دامپزشکی تولید و توزیع شده باشد، تهیه نمایند.