تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ ۱۱:۱۹:۵۸ شناسه خبر : ۱۰۷۰۷۲۵

سه هفته پس از سانحه مرگبار پرواز تهران ــ یاسوج؛

ازسرگیری پرواز ATRهای زمینگیر آسمان

حدود سه هفته پس از توقف پرواز هواپیماهای ATR آسمان و زمینگیر شدن آنها پس از سانحه مرگبار پرواز تهران ــ یاسوج، سازمان هواپیمایی کشوری مجوز پرواز دوباره این نوع هواپیما را چند روز پس از اظهارات مدیرعامل آسمان صادر کرد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از تسنیم، 29 بهمن ماه امسال یک فروند هواپیمای ATR آسمان در مسیر پروازی تهران ــ یاسوج از مدار محو شد و سقوط کرد، در این سانحه تمام 66 مسافر و کرو جان خود را از دست دادند.

5 روز پس از این سقوط، سازمان هواپیمایی کشوری پرواز هواپیماهای ATR آسمان را تا اطلاع ثانوی ممنوع کرد. حال چند روز پس از اظهارات مدیرعامل هواپیمایی آسمان مبنی بر زیان میلیاردی بابت عدم پرواز این نوع هواپیما، سازمان هواپیمایی کشوری یک روز مانده تا آغاز سال نو پرواز ATRهای آسمان را بلامانع اعلام کرد.

جعفرزاده مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری گفت:  ادامه فعالیت پرواز هواپیماهای ATR مدل 200 و 500 شرکت هواپیمایی آسمان که در جریان سانحه 29 بهمن ماه جهت بررسی‌های همه‌جانبه علل بروز سانحه و اطمینان از ایمنی پروازهای این نوع هواپیما از سوی سازمان هواپیمایی کشوری به‌طور موقت و تا اطلاع ثانوی متوقف شد پس از بررسی‌های صورت‌گرفته و گزارش مقدماتی دفتر بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری پرواز هواپیماهای مذکور بلامانع اعلام شد.