تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ ۱۱:۲۹:۱۲ شناسه خبر : ۱۰۷۰۷۲۷

عضو شورای شهر تبریز خبر داد

تسهیلات ویژه شهرداری برای قالیبافان تبریزی/ واگذاری تیم فوتبال شهرداری تبریز به مس سونگون

عضو شورای شهر تبریز گفت: باتوجه به سیاست شورا مبنی بر حمایت از ورزش همگانی، تیم فوتبال شهرداری تبریز به مس سونگون واگذار می‌شود.

به گزارش تبریز بیدار ،  فریدون بابایی اقدم در گفت‌و‌گو با ایسنا با اشاره به این مطلب، اظهار داشت: باتوجه به خواست افکار عمومی و سطح بالای دو تیم والیبال و بسکتبال شهرداری، واگذاری این تیم‌ها در سال آتی میسر نیست، اما این دو تیم هم طی یک بازه زمانی واگذار خواهند شد.

وی با بیان این‌که برنامه‌ی شورا و شهرداری حمایت از ورزش همگانی است، ادامه داد: اعتبارات سازمان ورزش شهرداری در سال 97 کاهش یافته و هزینه‌ها نیز هدفمند خواهند شد.

این عضو شورا در خصوص پیشنهادش برای حمایت از قالیبافان، اظهار کرد: سال‌های گذشته 50 درصد بدهی قالیبافان به شهرداری تا سقف 100 میلیون ریال شامل بخشودگی می‌شد و سال گذشته بنا به دلایلی این نوع حمایت منتفی شده بود که در جلسه امروز (یکشنبه) زمان بررسی تبصره‌های دائمی بودجه، به پیشنهاد بنده و با حمایت همکاران، از سال آتی نیز تسهیلات در اختیار قالیبافان قرار می‌گیرد.

وی با بیان این‌که قالی بافی صنعت اول تبریز بوده و بخش بزرگی از مردم این شهر قالیباف هستند، گفت: امیدوارم در سال 97 شاهد رونق کسب و کار قالیبافان باشیم.

بابایی‌اقدم با اشاره به عزم مجموعه شهرداری برای بازآفرینی بافت حاشیه نشین تبریز، تأکید کرد: امامی  امورات نوسازی بافت ناکارآمد شهری در قالب پروژه سرمایه گذاری داخلی و خارجی و یا در قالب پروژه امانی به سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری تبریز محول شد.