تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ ۱۳:۴۰:۰۶ شناسه خبر : ۱۰۷۰۷۳۰

فرمانده مرزبانی ناجا:

سرباز مفقودشده مرزبانی زنده است/ کشف بیش از 71 تن موادمخدر در مرزهای شرقی

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی به وضعیت سرباز مفقودشده در مرز میرجاوه اشاره کرد و گفت: پیگیری وضعیت این سرباز از دغدغه‎های جدی ماست، در حال حاضر وی زنده و سلامت است و امیدواریم در اولین فرصت به آغوش خانواده و مرزبانی بازگردد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس، قاسم رضایی با اشاره به درگیری گروه تروریستی در مرز سراوان، گفت: بر اثر اتفاقی که در مرز سراوان افتاد یک گروه تروریستی با مرزبانان و همکاران مرزبان ما در سپاه درگیر شدند که این توطئه در همان نقطه صفر مرزی خنثی شد.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی ادامه داد: براساس آخرین اخبار دو جنازه باقی ماند و چهار جنازه را با خود حمل کردند که 6 تروریست و فریب‎خورده به هلاکت رسیدند و خودروی حامل مواد انفجاری نیز در آن نقطه خنثی شد.

رضایی به وضعیت سرباز مفقود مرزبانی در مرز میرجاوه اشاره و ابراز کرد: این مسأله از دغدغه‎های جدی ما است، پیگیری‎هایی داریم و امید است بتوانیم به زودی این سرباز عزیز را به آغوش خانواده بازگردانیم اما متأسفانه تاکنون موفق نشدیم.

وی گفت: در حال حاضر این سرباز زنده و سلامت است و امیدواریم در اولین فرصت به آغوش خانواده و مرزبانی بازگردد.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی با بیان اینکه یکی از معضلات جدی ما قاچاق به‎ویژه قاچاق کالا و مواد مخدر است، خاطرنشان کرد: مرزبانی علاوه‎بر وظیفه ذاتی و قانونی خود که مانع ترددهای غیرمجاز می شود با قاچاق هم برخورد می‎کند.

رضایی تصریح کرد: در سال‎جاری بیش از 71 تن موادمخدر در مرزهای شرقی کشور کشف شد و در بحث کالاهای قاچاق نیز کالاهایی که در اقتصاد مقاومتی اثر دارند و جزو هدف‎های جدی ما هستند در برخی کالاها از 1.5 تا هفت برابر افزایش کشفیات برای مقابله با قاچاق داشتیم که این مهم نتیجه عملکرد هدفمند مرزبانی در سراسر کشور است.