تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ ۱۴:۰۰:۱۰ شناسه خبر : ۱۰۷۰۷۳۳

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی خبر داد

برگزاری 62 آئین نوروزگاه در آذربایجان شرقی/ برگزاری برنامه های نوروز 97 با محوریت «تبریز 2018»

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، از برگزاری 62 آیین نوروزگاه "آیین های سنتی نوروزی آذربایجان" از آغاز تعطیلات نوروز 97 در استان آذربایجان شرقی خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، مرتضی آبدار در گفتگو با خبرنگاران، اظهار داشت: برنامه های فرهنگی نوروزگاه به منظور احیاء آئین ها و آداب و رسوم سنتی نوروز و نیز ایجاد شور و نشاط اجتماعی در سطح استان برگزار خواهد شد.

وی تشریح کرد: با هدف پاسداشت آیین دیرپای نوروز و ایجاد شور و نشاط اجتماعی، این برنامه ها با همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان و سایر دستگاه‌های اجرایی به ویژه شهرداری ها و منطقه آزاد ارس با استفاده از ظرفیت مثال زدنی هنرمندان این استان برگزار می شود.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر آذربایجان شرقی گفت: این طرح با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی، هنری از 25 اسفند 96 آغاز شده و هنرمندان در ایام نوروز در تبریز و سایر شهرستان ها به اجرای آیین های نوروزی آذربایجان برای گردشگران خواهند پرداخت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، اجرای موسیقی زنده سنتی، آیین سنتی تکم گردانی و اجرای آیین های ویژه نوروز در آذربایجان را از جمله برنامه های طرح نوروزگاه برشمرد و افزود: با توجه به استقبال پرشور گردشگران و نتایج نظرسنجی ها در سال گذشته، برگزاری این برنامه ها در نوروز 97 با محوریت رویداد تبریز 2018، به صورت با شکوه تر برگزار خواهد شد.