تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ ۱۴:۱۰:۰۵ شناسه خبر : ۱۰۷۰۷۳۴

معاون کمیته امداد آذربایجان شرقی خبر داد

اجرای بیش از ۶ هزار طرح اشتغال در آذربایجان شرقی/ پرداخت بیش از ۱۱ میلیارد تومان وام اشتغال به فارغ‌التحصیلان دانشگاهی

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی گفت: شش هزار و ۲۵۶ طرح به‌منظور اشتغال خانوارهای تحت حمایت در ۱۱ ماهه امسال توسط کمیته امداد استان آذربایجان شرقی اجراشده است.

به گزارش تبریز بیدار ، یونس فاتح، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی گفت: شش هزار و ۲۵۶ طرح به‌منظور اشتغال خانوارهای تحت حمایت در ۱۱ ماهه امسال توسط این نهاد اجراشده است.

وی با اشاره به اینکه برای اجرای طرح‌های خوداشتغالی
  ۹۱ میلیارد و ۱۹۱ میلیون تومان هزینه شده است افزود: طرح‌های اشتغال اجراشده در ۱۱ ماهه سال جاری شامل ۵۹۳ طرح کارانگیزی، یک هزار و ۶۶۵ طرح توان‌افزایی و سه هزار و ۹۹۸ طرح خودکفائی بوده است. 

فاتح بیان کرد: از شش هزار و 
۲۵۶ طرح اجراشده در ۱۱ ماهه سال جاری ۲۰۷ طرح در بخش کشاورزی، دو هزار و ۴۵۵ طرح در دامپروری، یک هزار و ۴۶۱ طرح در صنایع‌دستی و دو هزار و ۱۳۲ طرح نیز در بخش خدمات هستند.

وی یادآور شد: اکنون حدود ۳۶ هزار طرح اشتغال تحت نظارت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی در حال اجرا است.

وی بابیان اینکه در ۱۱ ماهه امسال بیش از یک میلیارد تومان از محل مشارکت‌های مردمی برای ایجاد فرصت‌های شغلی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای مددجویان هزینه شده است، افزود: از این مبلغ ۷۸۸ میلیون تومان برای ایجاد فرصت‌های شغلی و بقیه نیز برای آموزش‌های فنی و حرفه‌ای مددجویان تحت حمایت هزینه شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی بابیان اینکه ۳۴۷ طرح اشتغال از محل اعتبارات کمیته امداد وام ۳۰ میلیونی و بیشتر دریافت کرده‌اند، افزود: در این مدت ۱۰ میلیارد و ۴۸۶ میلیون تومان تسهیلات از محل اعتبارات کمیته امداد به این طرح‌ها پرداخت‌شده است.

فاتح گفت: در ۱۱ ماهه سال جاری ۶۶۰ فقره وام اشتغال به مبلغ ۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به فارغ‌التحصیلان دانشگاهی تحت حمایت کمیته امداد استان آذربایجان شرقی پرداخت‌شده است.