تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ ۱۲:۰۷:۱۵ شناسه خبر : ۱۰۷۰۷۸۳

بهارستان نشینان آذربایجانی برای سال ۹۷ چه آرزوهای سیاسی دارند؟

از آرزوی تحقق وحدت و عدالت تا قانونمداری همگان در سال 97/ آرزو دارم روزی در ایران هیچ فقیری نباشد

سه نماینده آذربایجان در مجلس شورای اسلامی از آرزوهای سیاسی خود برای سال جدید سخن گفته‌اند.

به گزارش تبریز بیدار ، سال 96 سالی پُر از اتفاقات شیرین و تلخی بود که به موجب آنها بسیاری از خلاءهای قانونی و غیرقانونی بر ملا و آشکار شد. برگزاری انتخابات پرشور ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، تمدید تعلیق تحریم علیه ایران، بروز اعتراضات مردم و اغتشاشات، حوادث طبیعی چون زلزله و بلایای انسانی از جمله اتفاقات تلخ و شیرین سال 96 است.


خانه ملت در نخستین روزهای سال 97 از وکلای ملت درباره آرزوهای سیاسی آن ها برای سال جدید پرسیده است. پاسخ ها خالی از لطف نیست که هیچ دغدغه های بهارستان نشینان را به خوبی بازگو می کند.


مسعود پزشکیان- نایب رئیس مجلس شورای اسلامی: تحقق وحدت و عدالت در داخل و خارج از کشور را برای سال 97 آرزو می‌کنم، تمام پیامبران و امامان ما نیز بر این مبناها تاکید داشتند. هیچ شعاری هم بالاتر از این نیست لذا بسته به رشد و آگاهی مردم و مسئولان زمینه تحقق آن فراهم می‌شود.


در حقیقت بشر زمانی می‌تواند انسان شود که همه را عادلانه و منصفانه ببیند و به حیوانات و اقلام دیگر محیط زیست در هر شرایطی احترام بگذارد، لذا نباید اضافه بر آنچه حق است را بهم زنیم، در غیر این صورت طبیعت به ما سیلی خواهد زد. در حقیقت عدالت همان چیزی است که هستی بر مبنای آن شکل گرفته است.


معصومه آقاپور- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: وحدت ملی در شاخه سیاسی و اقوام را آرزو دارم زیرا با وحدت و هم افزایی در جهت پیشبرد اهداف سیاسی و اقتصادی کشور می‌توانیم گام برداریم. ملت ایران علاوه بر اعتقاداتی که دارند با تکیه به اعتماد درونی سعی کنند در روابط اقتصادی و تجارت بین‌الملل با دنیا تعامل کنند تا بتوان به رشد اقتصادی در خور ایران دست یافت.


آرزو دارم روزی در ایران هیچ فقیری نباشد زیرا ایران برازنده ملتی پُر مشکل نیست. کشور ما مملو از منابع غنی است که زبان زده کل دنیا است. بنابراین به مرتبه‌ای که لایق آن است باید دست پیدا کند.


نادر قاضی پور- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: آرزو دارم در سال 97 همه قانونمدار باشند زیرا قانون بد از بی قانونی بهتر است، نمایندگان مجلس نیز که قسم خوردند باید بدان پایبند بوده و نسبت حل مشکلات معیشتی مردم، اشتغال، مسکن کارگران، بهبود فضای کسب و کار و حداکثر کردن صادرات و به حداقل رساندن واردات با اولویت بپردازند تا نشاط در جامعه نهادینه شود.