تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ ۱۱:۱۳:۲۷ شناسه خبر : ۱۰۷۰۷۸۹

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی:

موضع روشن ایران در مورد توافق هسته‌ای؛ برجام نباید کم یا زیاد شود/ نقض برجام از سوی هر کشوری سبب لکه‌دار شدن آبروی آن کشور می‌شود

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خطوط قرمز کشور مدنظر است و وزارت خارجه و شورای‌عالی امنیت ملی نیز در صورت نیاز در خصوص آینده برجام ورود پیدا می‌کنند، اظهار داشت: هیچ چیز نباید در برجام اضافه یا کم شود.

به گزارش تبریز بیدار ، زهرا ساعی در گفت‌وگو با خبرنگاران، در خصوص احتمال خروج آمریکا از برجام، اظهار داشت: برجام، قراردادی بین المللی است و طبق قوانین بین المللی حاکم بر مسائل سیاسی، یک کشور نمی‌تواند به صورت یکجانبه از قراردادی خارج شود بلکه تمام طرفین قرارداد باید راضی باشند و هر کشوری نمی تواند آن را نقض کند.

وی بیان کرد: در کشور ایالات متحده ترامپ به عنوان رئیس جمهور مشغول فعالیت است که رفتارها برای هیات حاکمه آمریکا نیز کسر شان است زیرا این رئیس جمهور ثبات رفتاری ندارد و نمی‌توان رفتار آن را به صورت منطقی توجیه کرد و آمریکایی‌ها نیز بر این موضوع اعتراف دارند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هر از گاهی نیز مشاهده می‌شود که در داخل آمریکا علیه ترامپ اعتراض‌هایی می‌شود و اخیرا نیز کتابی علیه ترامپ و نحوه ادره کاخ سفید منتشر شد.

وی ادامه داد: چنین فردی با چنین روحیاتی شان ریاست جمهوری ندارد و مشاهده می‌شود که ترامپ علیه قراراداد‌های بین‌المللی نطقی می‌کند ولی از طرف دیگر اروپایی‌ها نیز بارها تاکید کرده‌تند که نسبت به برجام پایبند می‌مانند و آمریکا نباید از این توافق هسته ای خارج شود.

ساعی با بیان اینکه ایران مواضع روشنی در قبال برجام دارد، گفت: توافق هسته ای حاصل تلاش چندین ساله گروه دیپلماسی کشور است و بر اساس فرامین رهبر معظم انقلاب این حرکت آغاز شد و قواعده عزت، حکمت و مصلحت در آن رعایت شده و همواره ایران با این قاعده وارد قراردهای بین المللی می‌شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خطوط قرمز کشور مدنظر است و وزارت خارجه و شورایعالی امنیت ملی نیز در صورت نیاز در خصوص آینده برجام ورود پیدا می‌کنند، اظهار داشت: هیچ چیز نباید در برجام اضافه یا کم شود.

ساعی با بیام اینکه نقض برجام از سوی هر کشوری سبب لکه دار شدن آبروی آن کشور در عرصه بین المللی می‌شود، گفت: البته ترامپ در موارد مختلفی و در قبال سایر کشورها نیز به تعهدات قبلی خود پایبند نبوده و تنها ایران نیست که در برجام شاهد بدعهدی آمریکا است.