تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ ۲۳:۵۳:۳۵ شناسه خبر : ۱۰۷۰۸۰۴

گفت‌وگوی عیدانه و متفاوت تبریزبیدار با نماینده تبریز در مجلس؛

در هفته حتما سه یا چهار بار آشپزی می‌کنم/ بسیار دلتنگ پدرم هستم/ تبریزبیدار یکی از رسانه‌های خوب استانی است

زهرا ساعی یکی از دو نماینده زن استان در مجلس شورای اسلامی با حضور در تحریریه تبریزبیدار پاسخگوی سوالات متفاوت و نوروزی خبرنگاران این پایگاه خبری بود.

به گزارش تبریز بیدار ، زهرا ساعی یکی از دو نماینده زن استان در مجلس شورای اسلامی با حضور در تحریریه تبریزبیدار پاسخگوی سوالات متفاوت و نوروزی خبرنگاران این پایگاه خبری بود. 


بهترین خاطره عید خودتان چه بوده است؟

خاطرات بسیار زیادی از عید نوروز دارم اما بهترین خاطره ام مربوط به عید سال 90 است که ساعت سه نصف شب که لحظه تحویل سال بود، در جوار حرم امام حسین(ع) در کربلا بودم و هیچ وقت این لحظه را فراموش نمی کنم.


دوست دارید از بین مناطق عملیاتی جنوب کشور، حرم ائمه اطهار(ع)، تبریز و کیش کجا باشید؟

چند سالی است که ایام عید در نجف یا کربلا هستیم و یا در مشهد مقدس، بنابراین از بین مکانهایی که نام بردید، بیشتر دوست دارم در حرم ائمه اطهار(ع)  باشم.


معمولا ایام تعطیلات عید نوروز خود را چگونه سپری می کنید؟

بخاطر مشغله کاری بسیار کمتر فرصت می کنم در کنار خانواده خود باشم، لذا دوست دارم، چند روز ابتدایی تعطیلات عید را در کنار آنها باشم. پسرم نیز علاقه خاصی به رسوم مربوط به عید نوروز نظیر سفره هفت سین دارد و از چند روز مانده به سال تحویل در پی تهیه مقدمات سفره هفت سین می باشد.


روایات بسیاری داریم که در فروردین ماه اتفاقات مبارکی روی داده حتی به روایتی گفته می شود امام زمان(عج) نیز در این ماه ظهور خواهند کرد. 


آیین زنده و نو شدن در قرآن کریم هم اشاره شده و تذکری است که در طی تغییر فصول زمین مرده دوباره زنده می شود و همه اینها نشانه قدرت لایزال الهی است. امیدوارم  سال جدید سال رونق اقتصادی باشد و همه هموطنان از لحاظ معیشتی مشکلی نداشته باشند.


چه غذایی را بیشتر دوست دارید و چه غذایی را بهتر درست می کنید؟

در هفته حتما سه یا چهار بار آشپزی می کنم و علاقه بسیاری به آشپزی دارم و آشپزی من هم خوب است چراکه دستپخت خانم های تبریز خوب است.


آشپزی خیلی برایم خوشایند است و در کمتر از یک ساعت یک غذا می پزم. من همه غذاها را دوست دارم اما دلمه، کوفته تبریزی و ته چین را خیلی بیشتر دوست دارم.


بهترین دوست شما در بین بانوان نماینده چه کسی است؟

با اغلب آنها دوست هستم اما جدای از حزب، به دلیل اشتراکات منطقه ای با نمایندگان شهرستان بیشتر در ارتباط هستم اما با خانم تاج الدین نماینده اصفهان رفاقت خوبی داریم.


به نظر شما پرکارترین نماینده استان در مجلس شورای اسلامی چه کسی است؟

همه نمایندگان به نوعی در تلاش هستند و با توجه به تجربه و تخصص خود فعالیت می کنند، نمی توانم یک نفر را از بین 18 نماینده استان انتخاب کنم.


بعد از انتخاب بعنوان نماینده مردم در مجلس، مادر بودن سخت است یا همسر بودن؟

هر کدام در جای خود حائز اهمیت هستند اما مادر بودن با توجه به وظیفه خطیر تربیت فرزندان حساسیت بیشتری داشته و سخت تر است.نظر خود را نسبت به کلمات زیر اعلام کنید:

پدر: خیلی دلتنگشون هستم، این موضوع نقطه ضعف من است و هر جا اسم پدرم برده شود، اشکم جاری می شود.


مادر: مهربانی


آقای دکتر پزشکیان: ایشان از همه جهات افتخار شهرمان هستند و به ایشان افتخار می کنم


محسن حججی: هر چقدر درباره او بگوییم کم است، یک جوان نمونه با روح معنوی بزرگ در عصر مدرنیته


همسرتان: همسرم واقعا نمونه است، فردی مومن، متدین و مهربان 


تبریزبیدار: یکی از رسانه های خوب و زحمتکش بوده و آرزوی موفقیت برای آن دارم 


آیا در دوره آتی انتخابات مجلس شورای اسلامی دوباره کاندید خواهید شد؟

 در یک دوره حضور خود در مجلس تجربیات بسیاری را کسب کردم بنابراین اگر عمری باقی بود و خدا بخواهد، دوست دارم به مردم خود خدمت کنم و امیدوارم خدمتگزار خوبی برای هموطنان خود باشم و بتوانم در این 4 سال رضایت آنها را جلب نمایم.