تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , سه شنبه ۷ فروردین ۱۳۹۷ ۱۴:۱۰:۰۵ شناسه خبر : ۱۰۷۰۸۲۸

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی:

دموکراسی در کشور در سطح بالایی قرار دارد/ لازمه یک جامعه دموکراتیک، فعال بودن احزاب است

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: لازمه جامعه دموکراتیک آن است که احزاب فعال باشند و سنجش مشارکت سیاسی و تشخیص توسعه یافتگی نظام‌ها ، فعالیت احزاب است و در این صورت می توانیم به نتایج مثبت انتخابات برسیم.

به گزارش تبریز بیدار ، زهرا ساعی در گفت وگو با خبرنگاران، در خصوص لزوم ارائه لایحه جامع نظام انتخابات، اظهار داشت: انتخابات آزاد و خوبی در کشور داریم و دموکراسی در کشور سطح بالایی دارد ولی سیستم انتخابات کشور ضعف هایی ناشی از عدم حضور احزاب دارد.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نبود احزاب قوی و منسجم نیز مشکلاتی را به وجود آورده، البته احزاب موجود نیز کارکرد اصلی خود را به خوبی تعریف نکرده اند و فقط در زمان انتخابات فعال هستند و بعد از آن فعالیت و ظهور و بروز خاصی ندارد.

وی افزود: اگر حزب به ما هو حزب در کشور ما شکل بگیرد و احزاب قدیمی کارکرد خود را ترمیم کنند و انتخابات حزبی داشته باشیم، احزاب بسیاری از مشکلات موجود را حل می کنند. شفافیت مالی و تجمیع توانایی ها را احزاب می‌توانند انجام دهند و تجارب موفقی در سایر کشورها را شاهد هستیم.

ساعی با بیان اینکه تقویت احزاب در انتخابات دو فایده دارد، گفت: در این صورت، مردم که انتخاب‌گر اصلی هستند، می‌دانند که مواضع حزب شفاف است و انتخاب کاندیدای اصلح آسان است و مردم بعدا نیز می‌توانند از نمایندگان و رئیس دولت مطالبه‌گری کنند.

وی افزود: در این سیستم کاندیدا نیز کارش راحت می شود و نیاز نیست با افراد به صورت فردی رایزنی کند و وعده وعیدهایی را بدهد که از توان وی خارج باشد و یک بار بسیار شدید روی کاندیدا است و حزب می تواند این فشارها را کاهش داد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس گفت: لازمه جامعه دموکراتیک آن است که احزاب فعال باشند و سنجش مشارکت سیاسی و تشخیص توسعه یافتگی نظام‌ها ، فعالیت احزاب است و در این صورت می توانیم به نتایج مثبت انتخابات برسیم.