تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ۱۱:۲۶:۳۸ شناسه خبر : ۱۰۷۰۹۴۱

نیکو خصلت در گفتگو با تبریزبیدار مطرح کرد:

ابهامات پرونده قطع درختان پارک زعفرانیه/ از نرسیدن موافقت دادگستری برای توقف حکم قطع تا ثبت نشدن نامه اهالی در شورا!

عضو شورای شهر تبریز تصریح کرد: به جدپیگیر این پرونده هستیم تا در این زمینه شفاف سازی شود چرا که در این پرونده مردم ناراحت شدند و اعتماد افکار عمومی آسیب دیده و برای حفظ سرمایه اجتماعی مردم باید تلاش کنیم.

به گزارش تبریز بیدار ، سعید نیکو خصلت در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری با اشاره به رخداد تلخ قطع درختان یک پارک در منطقه زعفرانیه تبریز اظهار داشت: متاسفانه همزمان با روزی که هزاران اصله درخت توسط شهروندان تبریزی در پارک الغدیر کاشته شد این اتفاق تلخ رقم خورد و خستگی تلاش برای افزایش فضای سبز در تبریز را بر تنمان گذاشت.

وی در ادامه به تشریح پرونده قطع درختان پارک مذکور در منطقه زعفرانیه تبریز پرداخت و گفت: زمین 582 متری پارک مذکور در سال 1360 از طرف شرکت زعفرانیه به شهرداری برای ایجاد فضای سبز در این محل داده شده است که در سال 75 زمین مذکور با ادعای فردی تغییر کاربری داده که طی چند بار برای قطع اشجار به دادگاه مراجعه نموده که طی دو دادگاه بدوی و تجدید نظر با حکم اینکه این مکان مالک خصوصی دارد باید به صاحب ملک بازگردانده شود و دادگاه حکم به قطع درختان داده است.

رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر تبریز ادامه داد: در طول سالهای اخیر به ویژه در طی 1.5 سال اخیر اهالی مجاور این پارک مانع اجرای حکم شدند تا جایی که با تمامی مسئولین شهری مکاتبه نموده اند و در این زمینه گویا نامه ای هم شورای شهر نوشته اند اما متاسفانه این نامه در هیج کجا ثبت نشده برای همین دست ما نرسیده است!

سعید نیکو خصلت


وی افزود: قطع یک اصله درخت فاجعه است حال که 55 اصله درخت با ارزش نابود شده است آن هم در وضعیتی که تبریز از کمبود فضای سبز رنج می برد در اثنای پیگیری مردم منطقه، سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز با نگارش نامه ای به دادگستری خواستار توقف اجرای حکم  یا بررسی بیشتر فرآیند دادرسی را می دهد که با مخالفت کمسیون گسترش فضای سبز تبریز با قطع درختان این مکان، دادگستری موافقت خود را با بررسی بیشتر حکم اعلام میکند ولی مشخص نیست چرا این موافقت نامه به دست اجرای احکام برای توقف اجرای حکم دادگاه نرسیده است.

عضو شورای شهر تبریز تصریح کرد: به جدپیگیر این پرونده هستیم تا در این زمینه شفاف سازی شود چرا که در این پرونده مردم ناراحت شدند و اعتماد افکار عمومی آسیب دیده و برای حفظ سرمایه اجتماعی مردم باید تلاش کنیم.

وی افزود: فرماندار و شهردار تبریز به جدّ پیگیر این مساله هستند که این مکان با همان کاربری فضای سبز دوباره احیا شود اهالی منطقه مذکور به شدت ناراحت هستند و با بنده که در ارتباط هستند ناراحتی خود را ابراز می کنند تا جایی که دچار ناراحتی روحی شده اند این نگاه و برخورد ارزشمند مردم در توجه به محیط زیست جای تقدیر دارد.

نیکو خصلت ضمن تقدیر از تبریزبیدار برای پیگیری رسانه ای این موضوع از مسئولین خواست که با شفاف سازی در این موضوع راه را برای تکرار این گونه حوادث تلخ ببندند.نظرات

IR

بريدن درختان ٥٥ اصله. حداقل هر كدام با اون قدمت درختان ٣٥ ساله حداقل. ده دقيقه زمان برده است يعني. ساعت ها اجراي حكم. طول كشيده و ............. مردم. به. اقايون دسترسي نداشتند.

علی
IR

یکی میگفت تو لندن درخت توی حیاط پشتی خونمون رو که جلوی نور آفتاب رو گرفته بود خواستم قطع کنم،رفتم مجوزشو بگیرم اومدن بررسی کردن، مجوز که ندادن هیچ ازم تعهد هم گرفتن که به درخت آسیبی نزنم و بهش شناسنامه هم دادن.اونوقت ما اینجوری...

ایوب کیانی
IR

وقتی میگویند کشور جهان سوم هستیم یعنی همین !!!!!!!وقتی ارزش یک درخت که 30 سال طول میکشد تا بزرگ شود .را ندانند و حتی در مقابل ممانعت از بریدن درختان از زور استفاده کنند.واقعا جای تاسف دارد.