تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ۱۰:۵۶:۳۲ شناسه خبر : ۱۰۷۰۹۷۳

معاون وزیر راه:

تکمیل آزادراه تبریز- سهند جزو اولویت ها است

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران با تاکید بر ضرورت تامین خدمات روبنایی شهر سهند جهت رفاه ساکنین آن، گفت: تکمیل و اتمام آزادراه تبریز- سهند جزو اولویت های اصلی این وزارتخانه است.

به گزارش تبریز بیدار ، حبیب الله طاهرخانی روز یکشنبه در نشست مشترک با معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار شهرستان اسکو، افزود: بخش اعظم پروژه فوق به پایان رسیده و برای بقیه عملیات هم مصوبه ای از طرف هیات وزیران برای عقد قرارداد مشارکت با سرمایه گذار اخذ شده است.
وی به تامین اعتبار لازم برای ادامه تکمیل اتوبان تبریز-سهند اشاره و اظهار کرد: در این مصوبه قرارداد سرمایه گذاری مبادله شده است، به طوری که 60 درصد هزینه توسط سرمایه گذار تامین شده و 40 درصد بقیه نیز متعلق به دولت و شرکت عمران شهرهای جدید است که امیدواریم با تجمیع این اعتبارات بتوانیم تا پایان امسال بخشی از این طرح را به زیر بار ترافیک ببریم.
طاهرخانی اضافه کرد: لازم است با احداث خدمات روبنایی از قبیل مدارس، فضای سبز و پارک ها، کلانتری و سایر امکانات رفاهی شرایط مطلوبی را برای ساکنان سهند فراهم کنیم.
عملیات اجرایی آزادراه تبریز - سهند در سال 1384 کلید خورد و با وجود اینکه 9کیلومتر از مجموع 22 کیلومتر آن اماده است، اتمام کل طرح به حدود یک هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
طولانی شدن این طرح در بیش از یک دهه گذشته به یکی از دغدغه هایی اصلی مردم و مسئولان آذربایجان شرقی در حوزه حمل و نقل تبدیل شده است.
به گزارش ایرنا، معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این نشست مهمترین مطالبه اهالی شهر سهند را خدمات حمل و نقل جاده ای بیان و اظهار کرد: با تلاش مسئولین بسیاری از مشکلات مسکن مهر در این شهر مرتفع شده و برای حل بقیه نواقص باید خدمات روبنایی و زیربنایی به سرعت با همکاری مسئولین کشوری و استانی حل و آزاد راه تبریز - سهند نیز تکمیل شود.
محمدصادق پورمهدی گفت: بسیاری از مشکلات مسکن مهر که در دیگر شهرهای جدید کشور وجود دارد با تعامل و همفکری مسئولین در شهر سهند حل شده و لازم است مسائل بهداشتی، امنیتی و فرهنگی این شهر نیز با حداقل امکانات موجود برطرف شود.
فرماندار شهرستان اسکو هم با اشاره به افزایش جمعیت شهر سهند طی سال های اخیر، گفت: در حال حاضر حدود 100 هزار نفر در این شهر ساکن هستند که این میزان جمعیت نیاز به خدمات مختلف رفاهی، آموزشی و بهداشتی را دوچندان می کند.
به گفته مرتضی محمدزاده ، هم اکنون شهر سهند سومین شهر پرجمعیت آذربایجان شرقی است و در آینده ای نزدیک به دومین شهر پرجمعیت استان تبدیل خواهد شد و این افق ما را برای تامین زیرساخت های مختلف در سهند ملزم می کند.
شهر سهند در 20 کیلومتری جنوب غربی تبریز و بر سر راه جاده تبریز- آذرشهر واقع شده و از توابع شهرستان اسکو می باشد.

نظرات

مهدی
IR

در کشور چین و هند در عرض 48ساعت یک اتوبان را تکمیل و اجرایی می کنند حالا آقایان دولت تدبیر و امید هر روز بازدید و هر روز وعده و وعید می دهند و همان آش و همان کاسه... لطفا آقایان هیچ اظهار نظری نکنند فقط عمل...

چاوشی
IR

باسلام و خسته نباشيد خدمت همه مسعولين محترم کشور. ميخاستم ازتون عاجزانه خواهش کنم به مشکل تاخير در تحويل دادن مسکن مهر رسيدگي بفرماييد. ما از سال 1392 در مسکن مهر شهر تبريز ثبت نام کرديم و همه بدهي هامون رو کاملا تسويه حساب کرديم ولي تا الان که چهار سال هست آپارتمان رو تحويل نگرفتيم. آپارتمان ما در شهرجديد سهند فاز چهار مجتمع غدير پنج هستش. عاجزانه خواهشمندم به مشکلات مسکن مهر شهر تبريز رسيدگي بفرماييد. باتشکر چاوشي 97/01/30