تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷ ۱۰:۵۲:۱۵ شناسه خبر : ۱۰۷۱۰۰۸

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی:

امام کاظم (ع) با دشمنان و بداندیشان به نرمی رفتار می‌کرد/ تبریز میزبان روسای اتحادیه‌های انجمن‌های اسلامی مساجد کشور می‌شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی بر ضرورت توجه به سیره علمی و عملی امام موسی کاظم (ع) در عصر امروز تاکید کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدشهاب‌الدین حسینی  ضمن تسلیت سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) اظهار کرد: فضایل و کمالات امام موسی بن جعفر علیه السلام بی شمار و برای جویندگان آن ها واضح و روشن است .


وی ادامه داد: حلم و بردباری از ویژگی های مهمی است که مردان موفق و بزرگ به ویژه رهبران راستین که بنا به وظیفه الهی، بیشترین برخورد و معاشرت را با مردم داشتند، از آن برخوردار بودند .


حجت‌الاسلام حسینی افزود: امام هفتم علیه السلام که به خاطر همین ویژگی اش «کاظم » لقب گرفت، علم را با حلم آراسته بود، در برابر ناملایمات روزگار بردبار بود، با دشمنان و بد اندیشان با نرمی رفتار می کرد و با این شیوه به تربیت آنان می پرداخت.


مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی در ادامه تشریح کرد: امام ششم درخصوص فرزند خود یعنی امام موسی کاظم (ع) فرموده‌اند که مولودی پربرکت‌تر از این فرزندم به دنیا نیامده است. و این نشانگر وجود پربرکت امام موسی کاظم (ع) در عصر خود است.


وی با بیان اینکه سخاوت و بخشش دیگر ویژگی بارز اخلاقی ایشان بود، گفت: آن حضرت بخشنده ترین مردم زمان خویش بود . در منابع شیعه و اهل سنت آمده است که هر گاه از کسی بدی و ناخوشایندی به آن حضرت می رسید، با ارسال هدایایی پاسخ می داد ، و این اوج بخشندگی و سخاوت است .


حجت‌الاسلام حسینی همچنین تاکید کرد: در میان مناقب بی شمار امام هفتم علیه السلام خلوت با معشوق و مناجات با قاضی الحاجات، درخشندگی خاصی دارد و بدین جهت آن حضرت را «عبد صالح، راهب بنی هاشم و زین المتهجدین » لقب داده اند . آن حضرت بسیاری از شب ها را تا سپیده صبح به دعا و مناجات می پرداخت .


وی در پایان یادآورد شد: توجه به سیره علمی و عملی امام موسی کاظم (ع) موضوعی است که از اهمیت زیادی برخوردار است و امروزه باید مورد توجه تمام مسلمانان و مخصوصا جوانان قرار بگیرد.


گفتنی است؛ مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی در پایان سخنان خود از برگزاری دوره آموزشی و توجیهی روسای اتحادیه های انجمن های اسلامی کشور در 27 فروردین ماه در تبریز با حضور معاون فرهنگی کشور و هیئت همراهشان خبر دادند.