تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ۱۰:۰۲:۵۸ شناسه خبر : ۱۰۷۱۰۲۱

استاندار آذربایجان‌شرقی:

بزرگراه اهر - هریس -تبریز تا پایان امسال باید به پایان برسد/ مشکل کمبود اعتبار نداریم

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت:باید دست به دست هم بدهیم، محدودیت منابع مالی برای دولت وجود ندارد و امیدواریم تا پایان سال بتوانیم به صورت کامل بزرگراه اهر - هریس -تبریز را به بهره‌برداری برسانیم.

به گزارش تبریز بیدار ، مجید خدابخش در گفت‌وگو با خبرنگاران در حاشیه بازدید از بزرگراه اهر - هریس -تبریز همچنین جاده تبریز- هریس - اهر برای ما از چند جهت حائز اهمیت است.

وی گفت: این بزرگراه از یک طرف مهم‌ترین راه دسترسی شهرستان هریس، اهر،ورزقان و کلیبر است، از طرف دیگر از مسیرهای اتصال بین استانی بوده و شهرستان‌های مشکین و مغان را به استان متصل می‌کند.

استاندار آذربایجان‌شرقی  تصریح کرد: اهمیت این دسترسی‌ها از آنجاست که واحدهای تولیدی بسیاری در ورزقان و اهر وجود دارد، برای نمونه وجود معدن مس و طلا در ورزقان که سرمایه‌گذار در آن عملیات اجرایی داشته است.

خدابخش بیان داشت: از سوی دیگر در این مسیرها تصادفات منجر به فوت وجود داشته و تا امروز میزان احداث به ۹۰ کیلومتر رسیده است.

وی افرود: سال گذشته تا مهرماه  ۲۶ کیلومتر به صورت بزرگراه راه‌اندازی شد و در ۶ ماه نیز ۱۶ کیلومتر راه‌اندازی شده و ۴۸ کیلومتر از این طرح باقی‌مانده است.

استاندار آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: پیمانکار اصلی احداث ۳۵ کیلومتر دیگر را در دست دارد و از این رو تا آخر هفته همراه با آنها بازدیدی خواهیم داشت و قرار بر این شده تا پیمانکار تجهیزات خود را افزایش دهد.

وی گفت: باید دست به دست هم بدهیم، محدودیت منابع مالی برای دولت وجود ندارد و امیدواریم تا پایان سال بتوانیم به صورت کامل این طرح را به بهره‌برداری برسانیم.

نظرات

علی
IR

جاده اهر تبریز به جاده مرگ معروف است . خیلی ها در این جاده کشته شدند .

وحید
IR

اون ۲۶ کیلومتر که میفرمایید حدود ۱۰ سال طول کشیده به بهره برداری رسیده . !! تنها راه احداث زود هنگام کار کردن بصورت سه شیفتی است.

وحید
IR

از استاندار محترم خواهشمندیم ماهانه عملکرد جاده رو بازدید کنند.

شهروند مراغه ای
IR

جناب استاندار محترم یه دستور محکمی هم به آزاد راه مراغه - هشترود هم بدهید .اتمام این الان 40 سال است که به مردم منطقه به یک رویای دست نیافتنی تبدیل شده است.بخدا مردم این منطقه هم انسان هستند و هر روز حداقل 2 یا 3 تصادف منجر به فوتی اتفاق میفتد.