تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ ۲۳:۱۶:۳۸ شناسه خبر : ۱۰۷۱۰۴۳

مطالبه مردم از مدیران استان در آستانه سفر روحانی به تبریز؛

قدری هم درد و دل کنید با گلایه!

روحانی هفته آتی به تبریز سفر می کند و ای کاش مدیران استانی و مسئولین در هر کسوتی اعم از دولت و مجلس و دیگر نهادها در در این سفر تعارفات را کنار بگذارند و قدری صریح تر مثلا از حال نزار و روبه مرگ دریاچه ارومیه سخن بگویند همان دریاچه ای که روحانی در دو کارزار انتخاباتی وعده ی حیات مجددش را داد

سرویس سیاسی تبریزبیدار؛ 


این روزها در آذربایجان شرقی و خصوصا در تبریز تب و تاب خاصی میان مدیران ارشدش مشاهده می شود این یکی به پروژه ها سر می زند و ان یکی هم نشست و تور خبری برگزار می کند. گویا مدیران هم پیش لرزه های آغاز رسمی رویداد تبریز۲۰۱۸ که قبلترها از تاثیر آن سخن می گفتند را حس کرده اند، هر چند این آغاز در میانه ی راه سال ۲۰۱۸ میلادی به جوکی شبیه است اما به هر حال این را نیز باید به فال نیک گرفت. اما آیا همه چیز برای رویداد تبریز ۲۰۱۸ است یا مساله جای دیگری است؟!

بر اساس آنچه که مدیران ارشد شهری و استانی پیش تر هم خبر داده بودند افتتاحیه تبریز ۲۰۱۸ هفته آتی با حضور رئیس جمهور در سالن همایش های شهرداری برگزار می شود. به همین مناسبت حسن روحانی بار دیگر به آذربایجان سفر می کند. سفر آتی روحانی به تبریز از این جهت که پس از ۵ سال از آغاز به کار تیم روحانی در مسند اجرایی کشور می گذرد قابل اهمیت است. در این سفر جدای از افتتاحیه رویداد تبریز2018 مردم می خواهند تحقق وعده هایی را طلب کنند که روحانی در سفر خرداد 93 به مردم آذربایجان و تبریز وعده داده بود. 

حال باید بهتر بفهمیم راز این همه  تکاپویی که عرض شد از کجاست؟ همان بهتر که زود فهمیدیم  از بابت شروع رویدادی که نیمی از آن گذشته و به قول آن یکی مدیر تنها از تبریز ۲۰۱۸ ما بنرهایش را دیدیم نیست! هر چند این کوشش مدیران استان برای تحقق یکی از این وعده ها یعنی رساندن خط راه آهن مستقیم میانه به تبریز جای تقدیر دارد اما از عدم به تحقق رسیدن پروژه هایی چون اتوبان تبریز- اهر، تبریز سهند و تبریز -بازرگان نمی توان گذشت. 


روحانی هفته آتی به تبریز سفر می کند و ای کاش مدیران استانی و مسئولین در هر کسوتی اعم از دولت و مجلس و دیگر نهادها در در این سفر تعارفات را کنار بگذارند و قدری صریح تر مثلا از حال نزار و روبه مرگ دریاچه ارومیه سخن بگویند همان دریاچه ای که روحانی در دو کارزار انتخاباتی وعده ی حیات مجددش را داد اما ....! و یا از جاده ها و زیر ساخت هایی سخن بگویند که معطل بودجه هایی ماند که مشخص نیست چرا نرسید و هرگز نیامد؛ و یا از فرهنگستانی که قرار بود تبلور توجه به حقوق اقوام باشد اما به بنیادی نمایشی مبدل گشت، از نمادهای تاریخی آذربایجان سخن بگویند که جایشان بر روی اسکناس و پول ملی خالی است، شاید به برکت حضور نام آذربایجان قدرت پول ملی قدری افزایش پیدا کند.  از صنایع و کارخانه هایی چون ماشین سازی، مس، تراکتور، بلبرینگ سازی و امثالهم سخن بگویند که با تنگ نظری مسئولین مرکز نشین در ورطه ی نابودی قرار دارند ای کاش به جای لوله کشی طلای سیاه از خوزستان به آذربایجان به صنایع طلایی ذکر شده قدری التفات نمایند. 

سخن بسیار است ولی سفر آتی روحانی فرصتی طلایی برای در میان گذاشتن آنچه که به واقع مطالبه اصلی مردم آذربایجان است و در این میان نقش مسئولین استان در مطرح کردن این مسائل با قدری گلایه می تواند راهگشا باشد. 

نظرات

محدث
IR

اخبار سفر قبلي رو مرور كنيد قرار بود براي راه اهن و بزرگراهها در همان سفر ٨٠٠ ميليار تومن پول بدهند. و تموم كنند. ٥ سال گذشت هنوز. ناقصند.