تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ ۱۰:۲۳:۱۴ شناسه خبر : ۱۰۷۱۰۴۵

علیزاده در گفتگو با تبریزبیدار:

توجه به دریاچه ارومیه و معدن مس سونگون در اولویت دولت قرار گیرد/ از ظرفیت شهرستان ها در تبریز 2018 تا کنون استفاده نشده است

نماینده ورزقان در مجلس در خصوص افتتاح رویداد تبریز۲۰۱۸و نقش شهرستانهای استان در جذب گردشگر گفت: استان ما می توانست خیلی بهتر از این ها از این رویداد بهره مند گردد و در سطح استان تاامروز رضایت بخش نبوده است.

به گزارش تبریز بیدار ، رضا علیزاده نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری و با اشاره به سفر هفته آتی رییس جمهور به استان اظهارداشت: عموم مطالبات و خواسته های نمایندگان مجلس همان مطالبات مردم است و آن نیز مسائلی همچون اشتغال و معیشت در اولویت قرار دارند.

وی افزود: درکنار این ها، چندین جلسه بین مجمع نمایندگان استان و استاندار جدید برگزار گردیده و تلاش گردیده پروژه های اساسی و مهم همچون دریاچه ارومیه، آب شرب برخی مناطق، راههای ارتباطی برخی شهرستان ها و طرح توسعه معدن سونگون در اولویت قرار گیرند.

علیزاده گفت: مجموعه استان به دنبال جذب سرمایه گذار برای برخی پروژه ها می باشد و این اقدام می تواند تسهیل کننده مسائلی مختلف باشد.

نماینده ورزقان در مجلس همچنین در خصوص افتتاح رویداد تبریز۲۰۱۸و نقش شهرستانهای استان در جذب گردشگر گفت: استان ما می توانست خیلی بهتر از این ها از این رویداد بهره مند گردد و در سطح استان تاامروز رضایت بخش نبوده ولی درکنار برخی نمایندگان به دنبال آن هستیم تا در مناطقی همچون کلیبر و ورزقان با راه اندازی اکوتوریست به دنبال جذب گردشگر باشیم.

وی افزود: یکی از این موارد اتصال قلعه بابک به قلعه جوشون است در مشاوران خارجی در حال مطالعه طرح می باشند.

علیزاده گفت: قرار است در برخی مسیرها از تله کابین و دوچرخه و حتی مسیرهای ویژه پیاده روی اتخاذ گردد که باتوجه به ویژگی های زیست محیطی منطقه می توانیم شاهد رونق گردشگران باشیم