تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ ۱۱:۲۰:۴۱ شناسه خبر : ۱۰۷۱۰۵۲

معاون هواشناسی استان خبرداد:

افزایش 25 درصدی بارشهای استان در سال زراعی جاری

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی گفت: میزان بارش در سال زراعی جاری در استان نسبت به مدت مشابه پارسال حدود 25 درصد افزایش یافته است.

به گزارش تبریز بیدار ، محمد اشجعی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال زراعی جاری 213.8 میلی متر بارش در آذربایجان شرقی روی داده است که این میزان در سال زراعی گذشته در همین مدت 170.8 میلی متر بود. 
وی با بیان اینکه میزان بارش در بلندمدت در استان طی این مدت 193.4 میلی متر بود، اظهار کرد: میزان بارش در سال زراعی جاری نسبت به بلند مدت نیز 10.6 درصد افزایش نشان می دهد. 
معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی یادآوری کرد: بیشترین بارش در سال زراعی جاری در استان از کلیبر با 270.4 میلی متر و کمترین بارش از سراب با 122.9 میلی متر گزارش شده است. 
اشجعی با بیان اینکه در سال زراعی جاری میزان بارش در تبریز در مقایسه با مدت مشابه سال زراعی گذشته در همین زمان 39.7 درصد افزایش یافته است، ادامه داد: در سال زراعی جاری 239.6 میلی متر بارش در تبریز روی داده که این میزان در سال زراعی گذشته در همین مدت 171.5 میلی متر بود. 
وی با اشاره به بارش های 6 روز گذشته در استان گفت: در این مدت بیشترین بارش از شهرستان هریس با 7.4 میلی متر و کمترین بارش از میانه با 3.7 میلی متر گزارش شده است. 
اشجعی افزود: در این مدت در تبریز نیز 10/2 میلی متر بارش روی داده است