تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ ۱۱:۳۲:۲۳ شناسه خبر : ۱۰۷۱۰۵۳

شهردار تبریز:

اراضی پارک بزرگ تبریز به پارک صیفی‌جات تبدیل می‌شود/ زمین های حاشیه نشینان متعلق به اداره راه و شهرسازی است

شهردار تبریز گفت: ما در بافت حاشیه نشین دو مشکل داریم اولا باید مجوز های لازم از شورای عالی شهرسازی اخذ شود، شهرداری موافق فعالیت در بافت فرسوده می‌باشد اما دیگر مشکل بافت حاشیه نشین این است که زمین های مناطق بافت حاشیه نشین با سند ششدانگ متعلق به راه و شهرسازی است.

به گزارش تبریز بیدار ،  ایرج شهین‌باهر از خریداری ساختمانی در میدان ساعت برای انتقال شورا خبر داد و افزود: به این منظور با اداره کل ثبت اسناد برای تهاتر زمین توافق می‌شود.

شهردار تبریز افزود: ما در بافت حاشیه نشین دو مشکل داریم اولا باید مجوز های لازم از شورای عالی شهرسازی اخذ شود، شهرداری موافق فعالیت در بافت فرسوده می‌باشد اما دیگر مشکل بافت حاشیه نشین این است که زمین های مناطق بافت حاشیه نشین با سند ششدانگ متعلق به راه و شهرسازی است.

وی در پایان یادآور شد: اولویت اول ما برای ساختمان جدید شورای شهر، خرید و بهسازی ساختمان اداره کل ثبت اسناد و اولویت دوم ساختمان فعلی شهرداری منطقه یک است.

وی در خصوص ساماندهی میدان صاحب آباد، اظهار کرد: نهادهای دیگری نظیر اوقاف، میراث فرهنگی و ... در پروژه احیای میدان صاحب آباد دخیل هستند و شهرداری به اندازه‌ی سهم خود به این پروژه ورود می‌کند.
شهردار تبریز در خصوص تکمیل پارک بزرگ تبریز، گفت: باتوجه به هزینه‌ی کلان تملک و این‌که تملک زمین‌های کشاورزی منجر به بیکاری کشاورزان می‌شود، معابر ورود و خروج و همچنین پارکینگ، لونا پارک و دیگر ساختمان‌های پیش بینی شده در داخل محدوده پارک را احداث می‌کنیم و کاری با زمین‌های کشاورزی که خود فضای سبز به شمار می‌روند، نداریم تا به این صورت نخستین پارک صیفی‌جات شکل گیرد.

وی با بیان این‌که شهرداری تبریز به دنبال تملک خانه‌های تاریخی است، گفت: باتوجه به بودجه پیش بینی شده شهرداری امسال تعدادی از خانه‌های تاریخی را تملک می‌کند و می‌توانیم قرارداد تعدادی دیگر از خانه‌های تاریخی را امسال تنظیم کنیم تا سال آینده تملک شوند.


شهردار تبریز در خصوص پروژه‌های عمرانی درج شده در بودجه سال ۹۷، اظهار کرد: روز گذشته به همراه آقای اشرف‌نیا تمامی بندهای مربوط به بودجه عمرانی شهرداری بررسی شد و درخواست شورا برای افزایش ۲۵ میلیارد تومانی ردیف بودجه رویداد «تبریز ۲۰۱۸» اعمال شد.


وی ادامه داد: پیشنهاد می‌کنیم برای تغییر نیافتن رقم بودجه عمرانی، افزایش ۲۰۰ میلیارد تومانی ردیف بودجه مترو در قالب تبصره به صورت فروش اوراق درج شود.


وی با بیان این‌که شهرداری مصمم به احیای بافت حاشیه نشین تبریز است، گفت: به منظور احیای ۱۳ هکتار از بافت حاشیه نشین شهر امسال ردیف بودجه مطالعات آن پیش بینی شده است تا بعد از اخذ مجوزات لازم از شورای عالی شهرسازی، سال آینده کارهای اجرایی آن استارت زده شود.