تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ ۱۲:۲۰:۵۰ شناسه خبر : ۱۰۷۱۰۵۵

نماینده مردم تبریز در مجلس در گفت‌وگو با تبریزبیدار؛

حساسیت نمایندگان استان برای برگزاری آبرومند رخداد «تبریز 2018»/ اولویت‌های استانی به‌صورت مکتوب در اختیار رئیس‌جمهور قرار می‌گیرد

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: در رابطه با «تبریز 2018»، جلسات مختلفی با حضور معاون اول و رییس سازمان گردشگری برگزار و بر حمایت عملی و اعتبارات از تبریز 2018 و برگزاری آبرومند آن تأکید شده است و قطعاً نمایندگان به این مسئله حساسیت دارند.

محمد اسماعیل سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار تبریزبیدار، با اشارا به سفر هفته آتی رئیس‌جمهوری به تبریز و انتظارات نمایندگان استان از این سفر، اظهار داشت: در جلسه مشترکی که اخیراً با حضور آقای استاندار، معاونین ایشان و مجمع نمایندگان استان؛ خصوصاً نمایندگان تبریز، آذرشهر و اسکو برگزار شد، تقریباً به یک جمع‌بندی رسیدیم تا اولویت‌های اساسی و ضروری استان را به‌صورت مکتوب به ریاست جمهوری منتقل شود.

وی افزود: از جمله این اولویت‌ها، می‌توان به اتمام پروژه قطار تبریز_میانه، قطار شهری تبریز، بزرگراه تبریز_بازرگان، بزرگراه تبریز_سهند و احیای دریاچه ارومیه نام برد که ازجمله این اولویت‌ها و مطالبات جدی استان است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه قرار شد که این مطالبات به رئیس‌جمهور و تیم پیش رو منتقل شود، افزود: در سفرهای گذشته رئیس‌جمهور به آذربایجان شرقی، برخی وعده‌های مهم و اساسی همچون احیای دریاچه ارومیه مطرح شد که تاکنون آن‌گونه که بایدوشاید عملیاتی نشده است.

وی ابراز امیدواری کرد که در این سفر گزارشی از میزان تحقق وعده‌های پیشین ریاست جمهوری ارائه شود و در کنار آن؛ اقداماتی جدی در جهت تخصیص اعتبارات موردنیاز برای پروژه‌ها و طرح‌های استانی انجام شود.

سعیدی بابیان اینکه تبریز 2018 جزو اولویت‌های استانی است، گفت: تاکنون در این رابطه جلسات مختلفی با حضور معاون اول و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار و بر حمایت عملی و اعتبارات از تبریز 2018 و برگزاری آبرومند آن تأکید شده است و قطعاً نمایندگان به این مسئله حساسیت دارند.