تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ ۱۵:۰۱:۲۸ شناسه خبر : ۱۰۷۱۰۷۱

وزیر بهداشت در تبریز:

با شعار نمیتوان کشور را اداره کرد / برای تربیت عالم باید به جرگه جهانی بپیوندیم

قاضی زاده هاشمی گفت: با شعار نمیتوان کشور را اداره کرد بلکه باید علم و دانش را تقویت کنیم.

به گزارش تبریز بیدار ، وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی که برای حضور درجشن هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و همچنین بهره برداری از چند طرح بهداشتی و درمانی به تبریز سفر کرده است ، در این آیین با شکوه گفت : واقعیت این است که همه آذربایجان را دوست دارند و همیشه این منطقه نماد آزادی و آزادگی در کشور بوده و است.


وی تصریح کرد : بایستی همه باور کنیم راه پیشرفت از مسیر علم و دانشگاه و حوزه است و این اعتقاد قلبی من است.


وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در ادامه با اشاره به اینکه در هر کجا حوزه و دانشگاه دست به دست هم دادند ما شاهد موفقیت بودیم افزود: ما باید عالم تربیت کنیم و برای رسیدن به این هدف باید در جرگه جهانی قرار گیریم و از عمل کردن به شکل جزیره ای پرهیز کنیم.با شعار نمیتوان کشور را اداره کرد بلکه باید علم و دانش را تقویت کنیم.


قاضی زاده هاشمی ادامه داد: در دنیای امروز با توجه به سرعت چشمگیر پیشرفت علم ، رقابت سختتر خواهد بود و کسانی موفق خواهند بود که زحمت بیشتری بکشند و به راه خود ایمان داشته باشند.


وی خاطر نشان کرد : با توجه به ظرفیتها، پتانسیلها و موفقیتهایی که دانشگاه علوم پزشکی تبریز داشته است ، نیاز است افرادی در این دانشگاه رشد و پرورش یابند که از نظر دانش ، مهارت و رفتار و منش بهترین باشند تا همطراز ملت قهرمان آذربایجان باشند.


وی ابراز امیدواری کرد که حاشیه ها در کشوز کمتر شود و گفت : پشرفت کشور در گرو تلاش ، علم ، اخلاص و همدلی است .


وی با اشاره به اینکه هدف از آمدن پیامبران و انبیا و انقلاب اسلامی ایران تزکیه بوده است، افزود : ما نیاز به تقویت حاکم نداریم بلکه نیاز به تربیت عالم داریم .