تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۳:۵۰:۰۲ شناسه خبر : ۱۰۷۱۱۱۲

محور تبریز-اهر؛ جاده ای که از سایه مرگ رهایی نیافته است!

از وعده روحانی برای سال 95 تا افتتاح بخش بزرگ در پایان سال 97 / وعده ی استاندار یک هفته نشد رنگ باخت!

در حالی که استاندار هفته گذشته از وعده و لزوم اتمام بزگراه تبریز- اهر تا پایان سال و نبود محدودیت اعتبار برای این طرح خبرداده بود که مدیر کل راه و شهرسازی استان از افتتاح بخش بزرگی از این طرح تا پایان سال خبرداد.

به گزارش تبریز بیدار ،  در آستانه سفر روحانی رئیس جمهور کشورمان  به تبریز، پیگیری وعده های سفرهای قبلی وی به استان و همچنین طرح مشکلات موجود یکی از رئوس خط خبری رسانه های استان و محور سخنان مدیران ارشد استان  است.

جاده اهر تبریز شریان ارتباطی 7 شهرستان با مرکز آذربایجان

جاده تبریز اهر به عنوان یکی از وعده های روحانی مورد مطالبه مردم و رسانه ها از مدیران استانی قرار گرفته است. جاده تبریز اهر یکی از پرتردد ترین محور های استان است راه ارتباطی 5 شهرستان آذربایجان شرقی و 3 شهرستان استان اردبیل با تبریز می باشد که سالانه شاهد تصادف های خونین برخورد های شاخ به شاخ خودروهای عبوری در این مسیر است و در میان مردم آذربایجان به عنوان جاده ی مرگ شهره شده است. مشکلات ذکر شده در کنار ترافیک سنگین این مسیر در روزهای تعطیل توجه مسئولین برای اتمام پروژه جاده تبریز اهر را دو چندان می کند .


پروژه ای که 20 ساله شد اما به بهره برداری نرسید!

با مصوبه وزارت راه و شهرسازی، کلنگ عملیات اجرایی تبدیل جاده اهر - تبریز به بزرگراه سال 1377 زمین زده شد و در سفر اردیبهشت سال 94 رییس دولت تدبیر و امید به آذربایجان شرقی، بر سرعت بخشی در اجرای آن تاکید شده است.و با وجود وعده روحانی نسبت به پایان این طرح تا پایان سال 95 همچنان مردم منطقه ارسباران چشم انتظار تحقق این وعده حیاتی هستند.


به تعویق افتادن وعده روحانی برای بزرگراه تبریز - اهر و  اعتراف به عدم تزریق اعتبار 

در همین زمینه توحید اخلاقی مدیر کل راه  و شهرسازی استان در خصوص آخرین وضعیت بزرگراه تبریز اهر افزود: این بزرگراه قرار بود در سال 95 به بهره برداری برسد که به علت محدودیت های اعتباری و فصل کاری بهره برداری از آن به تعویق افتاد.


وی اظهار کرد: در جلسه ای که روز گذشته با پیمانکاران این طرح برگزار شد، آن ها قول دادند با استفاده از همه ظرفیت ها و افزایش ماشین آلات خود بخش بزرگی از این طرح را امسال تکمیل کنند و به زیر بار ترافیک ببرند.


مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی یادآوری کرد: با پیگیری های انجام شده، سازمان برنامه و بودجه نیز برای تامین اعتبار مورد نیاز این طرح قول مساعد داده است.


اخلاقی ادامه داد: برای اتمام باندهای رفت و برگشت بزرگراه تبریز - اهر، مطالبات پیمانکاران و اجرای تقاطع غیرهمسطح در آن به بیش از یک هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وعده استاندار یک هفته نشد رنگ باخت

این در حالی است که استاندار آذربایجان شرقی در سفر هفته گذشته خود به هریس بر اتمام این اتوبان تا پایان سال تاکید کرده بود و از نبود مشکلات اعتباری برای اتمام ان خبر داده بود. گویا وعده ی خدابخش استاندار نوپای آذربایجان شرقی که از تحقق تمامی وعده های روحانی نسبت آذربایجان شرقی خبر داده بود تنها پس از یک  از اتمام کل طرح به بخش بزرگ نزول پیدا کرد!


طبق آخرین آمارها از وضعیت اجرای بزرگراه 90 کیلومتری تبریز - اهر به عنوان یکی از مصوبه های سفر نخست رییس جمهوری به آذربایجان شرقی، تاکنون حدود 42 کیلومتر از این طرح بهره برداری شده و 48 کیلومتر دیگر نیز در دست احداث است.نظرات

IR

وعده روحانی درمورد احیای دریاچه ارومیه چه شد؟