تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۴۱:۳۳ شناسه خبر : ۱۰۷۱۱۴۷

انتقاد نماینده اهر و هریس از وعده تحقق نیافته دولت؛

بزرگراه اهر-تبریز در طول 11 سال هنوز تکمیل نشده است/ چرا باید ساخت یک جاده‌ی ۹۰ کیلومتری 11 سال طول بکشد؟

نماینده‌ مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی گفت: چرا باید ساخت یک جاده‌ی ۹۰ کیلومتری یازده سال طول بکشد؟ آن هم جاده‌ای که یکی از حاصل‌خیزترین جاده‌های کشور به حساب می‌آید، واقعا این یک عیب برای سیستم اجرایی کشور است.

به گزارش تبریز بیدار ، به نقل از دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم اهر و هریس در مجلس، بیت‌الله عبدالهی گفت: متاسفانه علاوه بر این که وزارت راه شهرسازی با آن مبلغ پرداخت شده نتوانست بزرگراه اهر- تبریز را تکمیل کند بلکه درخواست مبلغ اضافی به میزان حداقل ۱۳۰ میلیارد تومان نیز از دولت کرد.

نماینده‌ مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی با بیان این که در روند این قضیه ابهاماتی وجود دارد، عنوان کرد: در سال ۹۴ آن مبلغی که در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت و سازمان برنامه بودجه هم اوراق و اسناد لازم را در اختیار آنها قرار داد ولی اکنون بعد از گذشت چند سال دوباره درخواست مبلغ اضافی از دولت کرده‌اند، اگر واقعا با آن مقدار پول کار بزرگراه اهر- تبریز به پایان نمی‌رسید پس چرا این مقدار را برآورد کرده بودند؟ از همان اول می‌توانستند خوب در این باره بیندیشند تا کار را به اینجا نکشانند.

عبدالهی اذعان داشت: بنده شخصا دیروز به صورت کتبی به آقای روحانی گفتم که این اتفاق واقعا اوج ضعف سیستم اجرایی کشور را نشان می‌دهد، وزارت راه و شهرسازی و برنامه و بودجه باید جواب دهند که چرا باید این جاده که از سال ۸۶ شروع شده نتوانسته طی یازده سال به پایان برسد؟ البته عده‌ای سخن از ۲۲ سال می‌زنند ولی سازمان برنامه و بودجه می‌گوید که ما یازده سال است که بر روی این پروژه کار می‌کنیم.

وی ادامه داد: چرا باید ساخت یک جاده‌ی ۹۰ کیلومتری یازده سال طول بکشد؟ آن هم جاده‌ای که یکی از حاصل‌خیزترین جاده‌های کشور به حساب می‌آید، واقعا این یک عیب برای سیستم اجرایی کشور است.

این نماینده مجلس دهم عنوان کرد: در نامه به آقای روحانی یادآور شدم که قول داده بودید این بزرگراه در سال ۹۵ به اتمام برسد که نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه سال ۹۷ هم رسیده و هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است، به ایشان گفتم که باید در تلاش باشیم تا کار این جاده را به اتمام برسانیم.

وی اذعان داشت: بالاخره ما که نمی‌توانیم مردم را بیش از این در انتظار این بزرگراه قرار دهیم مگر ما تا کی می‌توانیم به آنها بگوییم که امسال، امسال نشد سال بعد و ...! واقعا این اصلا درست نیست که مردم در این جاده کشته بدهند و ما هم چاره‌ای به جز عزاداری برای از دست رفتگان نداشته باشیم.

نماینده مردم اهر و هریس با بیان اینکه این بزرگراه تنها به اهر و هریس منتهی نمی‌شود متذکر شد: مردم از این بزرگراه برای رفتن به مغان، ورزقان، کلیبر، هوراند و مشکین نیز استفاده می‌کنند، لذا این جاده‌ای است که واقعا مهم است.

عبدالهی بیان داشت: رئیس‌جمهور حرفی را زده و بقیه موظف هستند تا به گفته‌هایش عمل کنند و اگر این کار را انجام ندادند باید مجازات شوند، زیرا مردم اهر و هریس چندین سال است که منتظر حل شدن این مشکل بزرگ هستند.

نظرات

شهروند
IR

تنها جاده اهر - تبریز نیست الان جاده تقریبا 90 کیلو متری مراغه - هشترود نزدیک 30 سال است که نه اصلاح شده نه درست شده.باز شکر خدا وضع شما خوب است

علی
IR

این جاده کشتارگاه است . باید زودتر از اینها تمام میشد.