تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۲۳:۳۵:۲۹ شناسه خبر : ۱۰۷۱۲۵۳

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تبریزبیدار:

یک‌نواختی و ضعف مدیریتی در بخش‌های مدیریتی کشور حاکم است/ سخنان رئیس‌جمهور در خصوص «تبریز 2018» حد شعار و تأکیدات عادی بود

محمدحسین فرهنگی گفت: سخنرانی رئیس‌جمهور در همان حد تأکیدات عادی بود و تنها اقدام جدی که می‌توانست دراین‌باره انجام شود، این بود که یک بودجه اختصاصی از اختیارات و امکانات ریاست جمهوری به رخداد «تبریز ۲۰۱۸» اختصاص یابد.

محمدحسین در گفت‌وگو با خبرنگار تبریزبیدار، با اشاره به سفر هفته گذشته رئیس‌جمهور به شهر تبریز و افتتاح رسمی رخداد «تبریز ۲۰۱۸» اظهار داشت: سخنرانی رئیس‌جمهور در همان حد تأکیدات عادی بود و تنها اقدام جدی که می‌توانست دراین‌باره انجام شود، این بود که یک بودجه اختصاصی از اختیارات و امکانات ریاست جمهوری به رخداد «تبریز ۲۰۱۸» اختصاص یابد.

وی افزود: بقیه مطالب آقای رئیس‌جمهور نیز صبحت هایی بود که پیش‌ازاین نیز در رسانه‌ها اعلام‌شده بود؛ موضوع احیای دریاچه ارومیه، معادن استان و تراکتورسازی تبریز در حد شعار و صحبت بود که شادابی و نشاط موقتی را ایجاد کرد.

اتفاق جدی در رابطه با تبریز ۲۰۱۸ رخ نداده است
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه اتفاق جدی در رابطه با تبریز ۲۰۱۸ رخ نداده است، گفت: اتفاقات پیشین به روال سابق در حال انجام بوده و ابتکار جدیدی در این رابطه مشاهده نشده است و مشکلات زیادی در زیرساخت‌های گردشگری شهر تبریز وجود دارد که عملاً اقدامی برای حل آن رخ نداده است.

 فرهنگی با اشاره به انتخابات سال گذشته ریاست جمهوری و وعده‌های حسن روحانی در کمپین‌های انتخاباتی، خاطرنشان کرد: در انتخابات سال گذشته در برابر طرح سامانه کارانه و ثبت‌نام بیکاران محمدباقر قالیباف، وعده داده شد تا سامانه‌ای برای جویندگان شغل راه‌اندازی شود که پس از برگزاری انتخابات، این سامانه بالکل تعطیل شد.

 وی افزود: همچنین به افرادی که یارانه آنان قطع‌شده بود، پیامکی مبنی بر پیگیری مشکل و واریز مجدد یارانه به ایشان ارسال شد که پس از انتخابات در حد همان پیامک باقی ماند و اتفاق خاصی دراین‌باره رخ نداد.

همان روال کاری دولت یازدهم در دولت دوازدهم در حال انجام است
عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه یک سری ایده‌های کلی در مورد برجام که خبری از آنها نیست، گفت: پس از گذشت یک سال از انتخابات ریاست جمهوری و ۹ ماه از آغاز دولت دوازدهم، همان روال دولت یازدهم در حال سپری شدن است، البته این موضوع پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری نیز قابل پیش بینی بود.

وی با اشاره به موضوع برجام، یادآور شد: اراده آمریکا قبل و بعد از ترامپ اجرای یک توافق منطقی نبود، حتی در خود برجام برخی موضوعات مربوط به نظام بانکی را جزو استثنائات قرار داده‌اند.

آمریکا از برجام خارج نخواهد شد
فرهنگی در پاسخ به سؤالی در رابطه با اقدام احتمالی دونالد ترامپ در قبال برجام، تصریح کرد: پیش‌بینی من این است که آمریکا از برجام خارج نخواهد شد، چراکه این کار را در قالب‌ها و محورهای دیگر همچون FATF، موضوعات موشکی و همچنین تروریستی ادامه می‌دهد و با این محورها درصدد است تا وضعیتی همچون شرایط پیش از برجام را برای کشور ما ایجاد کند.

وی ادامه داد: آمریکا به لحاظ روانی و سیاسی این کار را نخواهد کرد، البته هیچ‌چیزی بعید نیست و شاید نیز به‌صراحت این کار را انجام دهند، بااین‌حال جمهوری اسلامی باید به‌صورت شفاف موضع خود را در قبال این اتفاق احتمالی و حتی عدم خروج از برجام و اعمال محدودیت‌های جدید روشن سازد.

یک نواختی و ضعف مدیریتی در بخش‌های مدیریتی کشور
این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: در مصوبه مجلس شورای اسلامی به‌صراحت اعلام کرده‌ایم که اگر تحت هر عنوان دیگری تحریم‌های جدید برعلیه ایران اعمال شود، جمهوری اسلامی حق بازگشت به شرایط قبل از برجام و حتی بیشتر از آن را برای خود محفوظ می‌داند.

یک نواختی و ضعف مدیریتی در بخش‌های مدیریتی کشور این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: در مصوبه مجلس شورای اسلامی به‌صراحت اعلام کرده‌ایم که اگر تحت هر عنوان دیگری تحریم‌های جدید برعلیه ایران اعمال شود، جمهوری اسلامی حق بازگشت به شرایط قبل از برجام و حتی بیشتر از آن را برای خود محفوظ می‌داند.

وی با انتقاد از وضعیت مدیریتی کشور، مهم‌ترین مشکل کنونی کشور را بحران مدیریت دانست و گفت: شرایط مساعدی بر اقتصاد کشور حاکم نبوده و مشکلات فعلی مشکلات مدیریتی است که این بحران مدیریتی در حوزه‌های مختلف، برای کشور مشکل‌ساز شده است. فرهنگی افزود: نوعی یک نواختی و ضعف مدیریتی را در تمامی بخش‌ها خصوصاً حوزه‌های اقتصادی شاهد هستیم.

نظرات

راد
IR

احسنت جناب آقای دکتر فرهنگی . بحران مدیریت اصلی ترین عامل ضعفها وکاستی هاست واگر انقلابی جدی دراین بخش رخ ندهد هیچ امیدی به پیشرفت وتکامل نخواهد بود.