تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۴:۰۷:۰۷ شناسه خبر : ۱۰۷۱۳۵۷

رئیس شورای اسلامی استان آذربایجان‌شرقی خبر داد؛

انتقال قبور ستارخان و شیخ محمد خیابانی به تبریز/ شهرداری برای ساخت مقبره‌های جدید بودجه اختصاص داده است

یک عضو شورای شهر تبریز از اختصاص ردیف در بودجه سال 97 شهرداری تبریز برای انتقال قبور ستارخان و شیخ محمد خیابانی به تبریز خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، غلامحسین مسعودی ریحان طی گفت‌وگویی با بیان اینکه ستارخان و شیخ محمد خیابانی از اسطوره‌های آذربایجان به شمار می‌روند، ابراز داشت: با پیگیری‌های انجام شده امسال شهرداری تبریز ردیف بودجه‌ای برای انتقال قبور آنان در نظر گرفته و بنده پیگیر این موضوع هستم.

سونیا اندیش دیگر عضو شورای شهر تبریز با تائید اظهارات همکار خود تاکید کرد: پیش از ساخت مقبره و اختصاص بودجه باید مسائل حقوقی، شرعی و قانونی آن رفع شود و سپس شهرداری هزینه‌ی انتقال و ساخت مقبره را تقبل کند.

بر اساس این گزارش، ستارخان از سرداران انقلاب مشروطه خواهی ایران بود که آرامگاه او در شهر ری، باغ طوطی در جوار شاه عبدالعظیم است، همچنین شیخ محمد خیابانی از فعالان سیاسی در دوره انقلاب مشروطه ایران بود که آرامگاه او نیز در شهر ری، باغ طوطی در جوار شاه عبدالعظیم قرار دارد.

نظرات

بایراق
IR

سلام-بدون شک روح این دو آزاد مرد انقلابی مسلمان شاد می شود در غربت اگر مردم ای دوستان تابوت مرا جای بلندی بگذارید تا باد برد خاک تنم در وطن من