تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۳:۴۵:۱۵ شناسه خبر : ۱۰۷۱۳۷۴

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی:

دلخوشی به پایبند بودن اروپا به برجام آب در هاون کوبیدن است

اعزازی گفت: خروج ترامپ از برجام تاثیری برای کشورمان ندارد. این که عنوان شود اروپا به برجام عمل می کند، آب در هاون کوبیدن است!

به گزارش تبریز بیدار ، ضیاءالله اعزازی در گفتگویی با رسانه های گروهی با اشاره به خروج آمریکا از برجام تصریح کرد: بنده نیز اقدام رئیس جمهوری سخیف آمریکا در خروج از برجام را به فال نیک می گیرم و این اتفاق جدیدی نیست و تأثیری برای کشور ما نخواهد داشت.

وی افزود: پیشرفت های کشور ما در سایه تحریم ها حاصل شده است و کاملاً مشخص بود که آمریکایی ها قابل اعتماد نیستند و دوباره ثابت شد که آمریکا به هیچ وجه قابل اعتماد نیست!

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: اگر در بحث برجام تعدادی از مردم درخواست داشتند که مسئولان کوتاه بیایند و با دنیا تعامل داشته باشند، همان مردم توجه کنند که آمریکایی ها و اروپایی ها اهل تعامل نیستند و از اول رابطه آن ها با ما خصمانه بوده است.

اعزازی با بیان اینکه دشمنان ما احمق هستند؛ گفت: تمام مردم و مسئولان باید هوشیار باشند و قطع یقین تحت مدیریت داهیانه مقام معظم رهبری مردم ایران از این میدان نیز سربلند بیرون خواهند آمد.

وی سپس در خصوص وضعیت آشفته حاکم بر بازار ارز در کشور تصریح کرد: عمده مشکلی که در کشور در بحث بازار ارز به وجود آمد، مردم بودند و اگر افرادی که در بازار ارز مؤثر هستند با مسئولان همکاری کنند، قطعاً بازار ارز از تلاطم می افتد و به حالت اولیه برمی گردد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در عین حال اظهار کرد: البته مدیران اقتصادی و ارزی نیز در این ارتباط بی تقصیر نیستند و از آنجایی که احتمال تنش را احساس می کردند. در شرایطی که افراد معمولی شرایط را پیش بینی کرده بودند، مسئولان ارزی محل هایی که آسیب پذیر بودند بایستی برای آن محل ها تدبیر می کردند و دولت تدبیر و امید نیز باید پیش تر تدبیر می کرد تا اینکه امید به ناامیدی تبدیل نمی شد.