تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۴:۵۱:۴۸ شناسه خبر : ۱۰۷۱۳۷۸

رسانه ها و مدیرانی که پای حرف های خود نمی ایستند؛

مرحمت بفرمایید گلایه نکنید!

برخی مدیران حتی به تیتر هم رحم نمی کنند و البته مشکل اینجاست که بیشتر پای حرف خود نمی ایستند! ما هم یک پیشنهاد داریم که مشکل مدیر امروز تهران نشین و سابق آذربایجان حل بشود آن هم اینکه مرحمت بفرمایید گلایه نکنید!

سرویس سیاسی تبریزبیدار؛ 

 

فلاش بک اول: سیل تبریز و حاشیه هایش!

جاری شدن سیل بی سابقه در تبریز صحنه ی تلخ و شیرینی از حضور نیروهای دولتی، امدادی، بسیج و .. در کمک به مردم آسیب دیده خلق کرد. در این میان چند روستای نزدیک به تبریز که در مسیر سیلاب قرار داشتند بیشترین تلافات را بخود اختصاص دادند. رسانه های استانی در راستای وظیفه اصلی خود، وضعیت نابسمان روستائیان ایوق و بی توجهی مسئولین دولتی  را به تصویر کشیدند مسئولین دولتی انعکاس رسانه ها را در خصوص مشکلات این روستا دروغ می خوانند. تنها دو هفته پس از این اتفاقات جلسه مدیریت بحران استان تشکیل می شود. یکی از معاونین استاندار که گویا احساس کرده از اهالی رسانه کسی در جلسه حضور ندارد با انتقاد از تعلل نیروهای مدیریت بحران می گوید: نیروهای فرمانداری دیر تر از خود من به محل حادثه می رسند. اظهارات وقت معاون استاندار را تیتر می کنم. تلفن دفتر زنگ میخورد یکی از مسئولین استانداری اول با تذکیب معاون استاندار تحکم آمیز میخواهد که خبر را حذف کنیم! جوابیات مرا که میشنود کمی عقب نشینی می کند و بعد با درخواست اینکه مصلحت نیست و فلان ، درخواستش را با زبان دیگری بیان می کند. به فکر فرو می روم اگر واقعا خطا کرده اند چرا نمی خواهند مردم بدانند!

فلاش بک دوم: معاون وزیری که در تبریز به حرف جهانگیری گوش نکرد!

کارگاهی چند روزه  برای اشتغال جوانان در تبریز آغاز به کار می کند. یکی از معاونین وزیر از قضا جوان هم هست به انتقاد از اشتغال مدیران سن بالا  در دولت می پردازد و می گوید باید مدیران سالخورده بروند و قص علهذا هر چند  جهانگیری معاون رئیس جمهور می گوید این حرف را نزنید. طبیعت کار رسانه ای ایجاب می کند که این حرف آقای معاون را تیتر کرد چرا که باقی حرفها یا آمارها بود که فقط به درد حاضرین میخورد یا تعریف و تمجید همیشگی از تبریز. وقتی که کاربران ایرانی  توئیتر هم  با هشتگ #دهه_شصتی چند روزی به اظهارات ماه پیش جهانگیری در باره اشتغال و مدیریت جوانان می پردازند دیگر این اظهار نظر جناب معاون وزیر نور علی نور است! هنوز یک ساعت از انتشار این خبر با همان تیتر اظهار نظر نسبتا غیر معمولی جناب معاون نمیگذرد که تلفن دفتر زنگ میخورد و مسئولی از همان اداره برگزار کننده کارگاه اشتغال جوانان پشت خط تلفن می گوید جناب معاون از این تیتر ناراحت شده اند مرحمت بفرمایید تیتر را تغییر دهید! 

فلاش بک سوم: مسئول امروز تهران نشین و دغدغه خبر خوب!

استاندار سابق آذربایجان در جلسه ای با حضور مدیران استان از برخی رسانه انتقاد می کند که فقط گلایه را منتشر می کنند و خبری از خبر خوب نیست!

پس نوشت

خطوط سیاهی که آمد تخیلی نبود بلکه مربوط به همین آب و خاک بود! نوشتیم تا مصایب کار خبری را مردم هم بدانند که برخی مدیران حتی به تیتر هم رحم نمی کنند و البته مشکل اینجاست که بیشتر پای حرف خود نمی ایستند! ما هم یک پیشنهاد داریم که مشکل مدیر امروز تهران نشین و سابق آذربایجان حل بشود آن هم اینکه مرحمت بفرمایید گلایه نکنید!

*عکس تزئینی است