تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : ورزشی , دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۳۸:۴۸ شناسه خبر : ۱۰۷۱۴۲۵

تلاش ناکام ائتلاف 7 نفره برای خرید تراکتور؛

رای یک عضو شورا را زدند شهرداری از خرید تراکتور پا پس کشید!

محمدرضا زنوزی مالک باشگاه گسترش و شورای شهر تبریز برای خرید امتیاز تراکتورسازی اقداماتی کرده‌اند ولی به نظر می‌رسد کفه ترازوی فروش باشگاه به سمت زنوزی سنگینی می‌کند.

به گزارش تبریز بیدار ، بعد از حذف تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا بود که هیات مدیره این باشگاه دست به کار شد و مصطفی آجورلو مدیرعامل این باشگاه را از سمتش برکنار کرد. عباس الیاسی سرپرست جدید باشگاه در بازی آخر این تیم در لیگ برتر مدیریت تیم را بر عهده داشت و سپس از واگذاری باشگاه در پایان فصل صحبت به میان آمد. حتی سردار عابدین خرم فرمانده سپاه عاشورا اعلام کرد که باشگاه در پایان لیگ واگذار می شود.

ماموریت اول الیاسی در تراکتورسازی، رسیدگی به صورت های مالی و شفاف کردن میزان درآمدها و هزینه های باشگاه بود تا سپس پروسه واگذاری استارت بخورد. آگهی فروش تراکتورسازی هم دو روز پیش در روزنامه ها به چاپ رسید تا مزایده تیم شروع شود.

در این مدت و در تبریز رقابت پنهانی برای گرفتن امتیاز تیم تراکتورسازی در جریان بوده است. از یک سو محمدرضا زنوزی مالک باشگاه گسترش فولاد یکی از خریداران اصلی امتیاز تراکتور بوده و امیدوار است بتواند همانند باشگاه گسترش، تیم تراکتورسازی را هم به جرگه تیم های خصوصی لیگ اضافه کند.

از سوی دیگر، بعضی از اعضای شورای شهر و شهرداری تبریز هم به دنبال گرفتن امتیاز تراکتورسازی هستند تا از این طریق بخش عمده ای از سهام باشگاه را به مردم واگذار کنند. هفت نفر از اعضای شورای شهر با یکدیگر ائتلافی را تشکیل داده بودند تا با مطرح کردن این بحث در جلسه امروز شورا، دیگر اعضا را به گرفتن امتیاز تراکتورسازی راضی کنند. با این حال یکی از این اعضا از این ائتلاف خارج شده و از واگذاری تیم به زنوزی دفاع کرده است.

با این حساب شورای شهر فعلا از مطرح کردن این بحث و پیگیری آن خودداری کرده و منتظر است تا خریداران تراکتوسازی از جمله زنوزی کار خود را پیش ببرند.

منبع: مهر