تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۲:۲۰:۲۹ شناسه خبر : ۱۰۷۱۴۵۵

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی:

میانگین بارش ها در آذربایجان شرقی به ۲۸۰.۹ میلی متر رسید

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی گفت: میزان بارش های سال زراعی جاری این استان در پی بارندگی روزهای اخیر به ۲۸۰.۹ میلی متر رسید.

به گزارش تبریز بیدار ، محمد اشجعی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته در سطح استان به طور میانگین ۳.۳ میلی متر بارش روی داده است، افزود: میزان بارش در سال زراعی جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۳.۵ درصد و نسبت به بلند مدت ۱۹.۱ درصد افزایش یافته است.

وی اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین بارش با ۹.۷ میلی متر از شهرستان کلیبر و کمترین بارش از شهرستان بناب با ۲ دهم میلی متر گزارش شده است.

اشجعی ادامه داد: در این مدت جلفا، میانه و عجبشیر با ۲۲ درجه و هریس و چاراویماق با هفت درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب گرم ترین و خنک ترین شهرهای استان بودند.

وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته دمای تبریز در گرمترین زمان به ۱۹ درجه و در سردترین زمان به ۱۲ درجه سانتی گراد بالای صفر رسید و دمای فعلی این شهر ۱۲ درجه سانتی گراد بالای صفر است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت سه درجه خنک تر شده است.

اشجعی افزود: سامانه بارشی تا روز سه شنبه  ادامه می یابد و از روز چهارشنبه تا شنبه هفته آینده جوی پایدار همراه با افزایش نسبی دما در استان حاکم می شود.