تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۱۶:۴۸ شناسه خبر : ۱۰۷۱۴۶۹

رییس سابق فدراسیون علوی ترکیه در تبریز:

برگزاری کنفرانس قدس در شرایط کنونی نشانه اقتدار ایران است

برمک با بیان اینکه باید با شبکه سازی در دنیا، ملت‌های آزاده جهان را از ظلم‌های صورت گرفته با خبر کرده و مانع ظلم به آنها شویم گفت:برگزاری این کنفرانس با محوریت "قدس" در وضعیت کنونی نشانه اقتدار ایران است.

به گزارش تبریز بیدار ،  در امتداد برگزاری ششمین همایش بین المللی «افق نو» که با حضور 60 اندیشمند از 22 کشور جهان در مشهد برگزار شد، تعدادی از میهمانان خارجی با حضور در استان‌های مختلف در نشست خبری با شعار «قدس پایتخت همیشگی فلسطین» به دفاع از حقوق بشر و حقوق حقه فلسطینی‌ها پرداختند.

دوگان برمک  رئیس سابق فدراسیون علوی ترکیه در این نشست خبری با تاکید بر اینکه ماحصل کنفرانس «افق نو»، اشتراک نظر در مورد موضوعات مهمی از جمله فلسطین و جهان چند قطبی بوداظهار کرد: محوریت اصلی ششمین دوره‌ی این کنفرانس‌ها "قدس شریف" بود که مقرر بود این کنفرانس در مارس برگزار شود اما بنا بر دلایلی برگزاری آن در ماه می انجام شد. 

وی با تاکید بر اینکه شهر قدس برای 4 میلیارد نفر مسیحی، مسلمان و یهودی مکان مقدسی است ابراز داشت: شهری که مورد 4 میلیارد مسیحی مسلمان و یودیان است  و فلسطینی که 20 میلیون جمعیت دارد در برابر زیاده خواهی‌ها و اهانت به قدس شریف ایستادگی خواهند کرد.

برمک با بیان اینکه بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، آمریکا شروع به اداره‌ی تک قطبی دنیا کرد، افزود: در کنفرانس افق نو اشاره شد که دنیا باید چند قطبی اداره شود و حاضران اتفاق‌نظر داشتند که دنیای تک قطبی هرگز سرانجامی نخواهد داشت.  

این فعال حقوق بشر ترکیه با بیان اینکه باید با شبکه سازی در دنیا، ملت‌های آزاده جهان را از ظلم‌های صورت گرفته با خبر کرده و مانع ظلم به آنها شویم افزود: دنیا بداند که با کشتن فلسطینی‌ها نمی‌توان روح فلسطینی را در این کشور از بین برد.

وی با تمجید از اقدامات ملت و دولت ایران در جهت آرمان آزادی قدس شریف اظهار داشت: مردم و دولت ایران در این سالها به خوبی در راه اقدام کرده اند هر چند مردم ترکیه هم بر همین عقیده هستند ولی متاسفانه سیاست دولتمردان به گونه دیگری بوده است. مرزها ما را 250سال است که از هم جدا کرده و گرنه ما همه مسلمان و برادریم. 

وی با تاکید بر لزوم اتحاد کشورهای مسلمان در رابطه با قدس، خاطرنشان کرد: در کنفرانس افق نو اشاره شد که هم اسرائیل و هم آمریکا با یک‌سری مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند و می‌خواهند این مشکلات را باخشونت حل کنند.  

برمک در پایان ضمن  قدردانی از مسئولان ایران جهت برگزاری این کنفرانس گفت: برگزاری این کنفرانس با محوریت "قدس" در وضعیت کنونی لایق تقدیر است و این نشانه اقتدار ایران است  امید است دست به دست هم دهیم و این مشکلات را حل کنیم.