تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۲۹:۰۵ شناسه خبر : ۱۰۷۱۴۷۱

وکیل کانادایی و محقق مسایل حقوق بین الملل در تبریز:

ناامنی های غرب آسیا همه در توطئه های انگلیسی ریشه دارد

کوریگان گفت: ایجاد قلمرویی برای صهیونیست ها، پیمانی بین آنان با انگلیس بود که ریشه آن به سال های پس از وقوع جنگ جهانی اول باز می گردد و بر اساس آن بریتانیا می خواست خاورمیانه را تجزیه کند.

به گزارش تبریز بیدار ،  'ادوارد کوریگان' سه شنبه شب در نشستی با اصحاب رسانه‌ تبریز در خصوص 'ششمین کنفرانس بین‌المللی افق نو' به ارتباطات پیچیده و تاریخی صهیونیسم با قدرت های استکباری و استعماری در طی دهه های اخیر اشاره کرد و افزود: طرح ایجاد صهیونیسم و ناامنی های برخاسته از آن در توطئه های انگلیس ریشه دارد.


وی یادآور شد: ایجاد قلمرویی برای صهیونیست ها، پیمانی بین آنان با انگلیس بود که ریشه آن به سال های پس از وقوع جنگ جهانی اول باز می گردد و بر اساس آن بریتانیا می خواست خاورمیانه را تجزیه کند.


کوریگان خاطرنشان کرد: بعد از جنگ جهانی اول سلطه‌ی فرانسه بر لبنان و سوریه و همچنین سلطه‌ی انگلیس بر قدس و فلسطین دیده می‌شود. در سال ۱۹۲۲ نیز جنبشی علیه این اقدام در اروپا شکل می‌گیرد و هرچند اقدامی در ظاهر راستای حمایت از فلسطین است اما در نتیجه به نفع صهیونیست‌ها تمام می‌شود.

وکیل کانادایی با بیان اینکه حتی تا به امروز اکثریت یهودیان جهان غیرصهیونیست یا ضدصهیونیست هستند، افزود: همان گونه که از اعمال و رفتار صهیونیست ها دریافت می شود، آنان اعتقادی به دین ابراهیمی ندارند و معتقدند که تورات و کتاب مقدس صرفاً داستان و تاریخ است.


وی بیان کرد: از سال ۱۹۳۶ تا ۱9۳۹ که شورش جامعه عرب را علیه انگلیس در خاورمیانه شاهدیم، سیاست‌هایی اتخاذ می‌شود تا مردم و ساکنان منطقه را هر چه بیشتر تحت فشار قرار دهند.

وی با اشاره به اقدام ضدانسانی بن گوریون در اجرای طرح تقسیم بندی سرزمین های فلسطینی در نیمه شب ۱۴ می سال ۱۹۴۸ میلادی گفت: ما از آن زمان تا به امروز درگیر این نکبت بوده و در هفتادمین سالگرد آن قرار داریم.


کوریگان تشریح کرد: مردم جهان در این مدت شاهد جنایات بسیاری از طرف رژیم صهیونیستی بوده اند که قربانیان آن کودکان و افراد بی‌دفاع هستند.


وی ادامه داد: در پی اقدامات انجام شده شاهدیم که جنایات بسیاری از طرف رژیم صهیونیستی انجام می‌شود که قربانیان آن کودکان و افراد بی‌دفاع هستند.


کوریگان با تاکید بر این‌که تحمیل هرگونه تصمیمی بر ملت بومی یک سرزمین از لحاظ افکار عمومی و حقوق بین‌الملل به رسمیت شناخته نمی‌شود، گفت: این اولین باری نیست که رژیم صهیونیستی چنین اقدامی را انجام می‌دهد و در کارنامه آن تجاوز به سرزمین‌هایی چون لبنان و اورگان وجود دارد.


وی افزود: در کنفرانس بین‌المللی افق نو بیش از ۶۰ سخنران با افکار متفاوت و مستقل سخنرانی کردند که نقطه‌ی مشترک تمامی این مباحث در محکومیت اسراییل بر جنایتی که علیه فلسطین انجام می‌دهد، است.


محقق مسائل حقوق بین الملل یادآور شد: جامعه بشری و معترضان فلسطینی نیازمند به وجود آوردن کانون‌هایی هستند که با کمک آنان صدای خود را به رسانه‌ها و محافل جهانی برسانند؛ باید اقدامات پایه‌ای انجام شود تا کم کم این شرایط فراهم شود.