تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۵:۱۶:۵۵ شناسه خبر : ۱۰۷۱۴۸۲

شهردار تبریز:

در آستانه عید احساسی تصمیم گرفتم!/ همزمان با ساماندهی دستفروشان با سد معبر برخورد می شود

شهین‌باهر از آغاز ساماندهی دست‌فروشان و برخورد با تعارض کنندگان به حقوق شهروندی در روزهای آتی خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، ایرج شهین‌باهر در گفت‌وگو با  آناج با اشاره به تعدد دست‌فروشان در اقصی‌نقاط تبریز، ابراز داشت: در آستانه عید نوروز حجت‌الاسلام آل‌هاشم خواستار تعامل نیروهای شهرداری با دست‌فروشان و حفظ کرامت این قشر شدند اما هیچ‌گاه نگفتند با سد معبر برخوردی نکنید.

وی خاطرنشان ساخت: در نزدیکی ایام نوروز در تصمیمی احساسی خواهان عدم برخورد جدی با دست‌فروشان شدم تا آنان نیز بخشی از معیشت خود را تامین نمایند، تصمیم بنده از روی احساسات بود و شاید این یک ضعف مدیریتی برایم محسوب می‌شد.

شهردار تبریز ضمن عذرخواهی از شهروندان به سبب ایجاد سد معبر در پیاده‌ راه‌های خیابان‌های اصلی شهر به‌سبب تسماح شهرداری، از ساماندهی آغاز ساماندهی دست‌فروشان تبریز و برخورد جدی با تعارضان به حقوق شهروندی خبر داد.

وی در پاسخ به این سوال که ساماندهی دست‌فروشان صرفا با نگاه حذفی از سطح خیابان‌ها انجام خواهد پذیرفت، تصریح کرد: شهرداری بازارچه‌هایی در حد توان برای این قشر در نظر گرفته است تا آنان در محیطی مناسب و بدون ایجاد مزاحمت برای شهروندان و مغازه‌داران به فعالیت‌شان ادامه دهند.

شهین‌باهر در پاسخ به سوال دیگر آناج مبنی بر اینکه آیا شهرداری تبریز قصد اجرای طرح یکسان‌سازی قرارداد کارگران را دارد یا خیر، اظهار داشت: ما ادعا نداریم مدیریت‌مان 100 درصد بر مبنای عدالت علی(ع) است و می‌توانیم عدالت کامل را در این حوزه برقرار نماییم اما تمام سعی خود را می‌کنیم تا در حق نیروها در قیاس با سایر پرسنل اجحافی صورت نگیرد.

وی توضیح داد: بر این باوریم اگه دو نفر کار یکسانی در طول 8 ساعت در روز انجام می‌دهند بایستی حقوق‌شان مساوی باشد اما در حال حاضر به موجب تفاوت قراردادها، حقوق‌ها یکسان نیست؛ بنابراین در آینده بر اساس قوانین و در چارچوب مقررات به این ناعدالتی پایان خواهیم داد.

نظرات

احمد
IR

بامغازه دارانی که خیابانهای جلوی مغازه خودرابا گذاشتن موانع واکثرا سطلهای آشغال ،سدومانع پارک اتومبیلها وافزایش ترافیک وزشتی چهره شهر می شوند چرابرخورد نمی شود؟حریم خیابان مگر مال مغازه داران است ؟