تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۴:۳۱:۰۸ شناسه خبر : ۱۰۷۱۵۵۱

جلسه هم‌اندیشی اتاق اصناف با مسئولان امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی؛

هاشمی: اصناف تبریزی از پرداخت مالیات فراری نیستند

رئیس اتاق اصناف تبریز، کسبه شهر را در پرداخت مالیات پیشتاز دانست و خواهان تعامل بیشتر مسئولان مالیاتی با اعضاء اتاق اصناف شد.

به گزارش تبریز بیدار ، سیدحبیب هاشمی در جلسه هم اندیشی اتاق اصناف، اتحادیه‌های صنفی تبریز و اداره کل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی ابراز داشت: اصناف و بازاریان بازوی توانمند دولت و نظام مالیاتی کشور در زمینه توسعه و پیشرفت کشور محسوب می‌شوند و پشتیبانی خود از نظام جمهوری اسلامی را همواره در طول دوران انقلاب اسلامی و پس از آن در صحنه‌های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی به منصه ظهور گذاشته‌اند.

رئیس اتاق اصناف تبریز با اشاره به توافقات و تعاملات صورت گرفته اصناف و اتحادیه‌ها با سازمان امور مالیاتی کشور در طی سال‌های گذشته، خاطرنشان ساخت: همکاری‌ها و توافقات صورت گرفته با نظام مالیاتی کشور در راستای تحقق درآمدهای مالیاتی کشور و کمک به توسعه و عمران کشور بوده و اعضای صنف‌ها همواره در پرداخت مالیات پیشتاز هستند.

این مقام مسئول ضمن اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال "حمایت از کالای ایرانی" و تولید با کیفیت توسط مقام معظم رهبری، افزود: استفاده از تولید خارجی نه تنها فایده‌‌ای برای کشور ندارد، بلکه پر از ضرر نیز هست و بازاریان و اصناف با باور این امر همواره در کنار تولید و اشتغال و تمام عرصه‌های اقتصادی کشور بوده‌اند.

غلامرضا شریفی، مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌‌شرقی نیز ضمن تاکید بر همکاری و تعاملات منطقی و متقابل اداره کل با اتاق اصناف و اتحادیه‌‌های صنفی اظهار داشت: رویکرد تعامل منطقی با مودیان و اصناف محترم از اولویت‌های اصلی اداره کل است و در این راستا، فضای خوبی بین امور مالیاتی استان و اصناف استان ایجاد گردیده است.

وی تاکید داشت: ما در تعامل با اصناف هستیم و ضمن اینکه مشکلات آنها را درک می‌کنیم، نهایت کمک و مساعدت را در قالب قانون و البته با همکاری و تعامل با اتحادیه‌های صنفی به شیوه‌های مختلفی چون تعدیل، تقسیط و بخشودگی جرائم و غیره اعمال می‌کنیم.