تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۷:۰۷:۴۱ شناسه خبر : ۱۰۷۱۵۵۴

نایب رئیس مجلس خبر داد:

پرداخت سپرده‌های تا سقف یک میلیارد تومان سپرده گذاران موسسات مالی غیر مجاز

مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز از پرداخت اصل سپرده های تا سقف یک میلیارد تومان موسسات مالی و اعتباری خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، مسعود پزشکیان، در تشریح آخرین مصوبات نمایندگان سران سه قوه برای پیگیری مشکلات موسسات مالی و اعتباری اظهار داشت: در آخرین نشست سران سه قوه، در رابطه با چگونگی پرداخت اصل سپرده‌های سپرده‌گذاران تا سقف یکی میلیارد تومان  صحبت و گفتگو شد. 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دو جلسه اخیر نشست نمایندگان سران سه قوه به موضوع پرداخت سپرده‌ها تا سقف یک میلیارد تومان اختصاص یافت  و در این باره تصمیم‌گیری‌هایی هم  صورت گرفت، افزود: پیش‌نویس این مصوبه در حال حاضر آماده شده است که هم اکنون اعضای هیات سه نفره  به دنبال برنامه‌ریزی برای چگونگی اجرای این مصوبه هستند.

وی ادامه داد: مقرر شده در چهارشنبه هفته جاری درباره چگونگی پرداخت اصل سپرده‌ها تا سقف یک میلیارد تومان تصمیم نهایی اتخاذ شود که این موضوع  پرداخت شامل تمام موسسات مالی و اعتباری که دچار مشکل شده بودند می‌شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تاکید شده که تیم شناسایی اموال اعم از وزارت اطلاعات و قوه قضائیه روند شناسایی اموال را سرعت ببخشند، تصریح کرد: مقرر شده این تیم ارتباط خود با سپرده‌گذاران را افزایش دهد تا اموالی که دست به دست گشته و به چند واسطه به فروش رسیده شناسایی شود که با شناسایی این اموال برای  سپرده های بیش از سقف یک میلیارد تومان نیز تصمیمات آتی اتخاذ می‌شود.