تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۱۱:۳۰ شناسه خبر : ۱۰۷۱۵۵۸

بیگی؛

اضافه شدن دونماینده به جمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی

عضو کمیسیون شورا در مجلس گفت: با تائید کمیسیون شورا، دو نماینده به تعداد نمایندگان آذربایجان‌شرقی در مجلس اضافه خواهد شد.

به گزارش تبریز بیدار ، بیگی عضو کمیسیون شورا در مجلس گفت: طبق تائید کمیسیون شورا، دو نماینده به تعدادنمایندگان استان آذربایجان‌شرقی اضافه می‌شود.

وی افزود: قرار بر این است تا یک نماینده به حوزه مراغه و عجب‌شیر اضافه شده و حوزه آذرشهر و اسکو نیز نماینده مستقل خواهند داشت همچنین هریس نیز به تبریز ملحق می‌شود.

نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با وجود، اما و اگر‌های مطرح شده و جوسازی‌های زیاد کمیسیون شورا، اضافه شدن نماینده به تعداد نمایندگان آذربایجان‌شرقی را تصویب کرده و به صحن علنی مجلس فرستاد.

وی ادامه داد: یکی از جوسازی‌ها از طرف آقای بی‌مقدار بود که مدعی نارضایتی مردم و امنیتی شدن موضوع را داشت که با بررسی مجدد کمیسیون شورا، ادعای او رد و طرح تصویب شد.

عضو کمیسیون شورا در مجلس خاطرنشان کرد: با تصویب افزایش تعداد نمایندگان، دو نماینده به کرسی نمایندگان استان در مجلس افزوده می‌شود به طوریکه برای هریس امکان توسعه فراهم می‌آید و همچنین با توجه به وسعت مراغه و عجب‌شیر یک نماینده کافی نبود و با افزایش نماینده امکان رسیدگی و توسعه نیز افزایش خواهد یافت.

وی اضافه کرد: با توجه به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در مورد انتخابات مجلس شورای اسلامی، نباید در هیچ مرز و جغرافیایی از ایران کسی احساس کند که نماینده نداشته و یا دسترسی به نماینده ندارند بلکه باید از هر جغرافیایی نماینده قانون‌گذار نیز وجود داشته باشد.

بیگی متذکر شد: با تصویب افزایش نماینده از دوره بعد، تعداد نمایندگان آذربایجان‌شرقی به ۲۱ نفر خواهد رسید. 

 

نظرات

IR

سلام-تبریز قبلا خودش به تنهائی شش نماینده داشت که ...