تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۵۷:۰۵ شناسه خبر : ۱۰۷۱۵۶۰

در نخستین جلسه مجمع مشورتی توسعه شهرستان تبریز عنوان شد؛

زیر ساخت ها برای تبریز 2018 باید اصلاح شود/ وضعیت مطلوب ضريب امنيتي تبريز از لحاظ آسيب‌هاي اجتماعی

راستگو با اشاره به رویداد بزرگ گردشگری تبریز ۲۰۱۸ بر لزوم ایجاد و اصلاح زیرساخت‌ها برای تبریز ۲۰۱۸ تاکید و اضافه کرد: باید قدر داشته های خود را بدانیم و سابقه پرافتخار تجاری، سیاسی و فرهنگی تبریز را به نسل‌های بعدی انتقال دهیم.

به گزارش تبریز بیدار ،  داود بهبودي در نخستين جلسه مجمع مشورتي توسعه شهرستان تبريز اظهار كرد: به رغم تمام تلاش‌هاي صورت گرفته وضع فعلي جامعه براي هيچ كس مطلوب نيست؛ بنابراين بايد حركت كنيم و وضعيت فعلي را تغيير دهيم.

وي با بيان اينكه نبايد دچار خودكم‌بيني يا خودشيفتگي شويم؛ بلكه بايد واقعيت‌ها را ببينيم تا در مسير صحيح قدم بگذاريم و حركت ما مشاركت‌محور و خودجوش باشد، افزود: اگر مطالبه توسعه شكل گيرد و استمرار يابد بنده هم به عنوان يك مسوول اجرايي مجبور به پاسخگويي و همراهي خواهم بود.

بهبودي ابراز داشت: شما نمونه‌اي از نخبگان تبريز هستيد و قطعا نخبگان و افراد ذي‌نفوذ زيادي در اين كلانشهر زندگي مي‌كنند كه دغدغه رفاه و رضايتمندي مردم و به طور خلاصه توسعه شهر را دارند و از اين جمع تقاضا دارم هر كسي را صلاح مي‌دانيد به جمع اضافه كنيد تا شبكه گسترش يابد.

رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي آذربايجان‌شرقي يادآور شد: ما نيازمند گفت‌وگو هستيم؛ چرا كه پيش‌شرط توسعه مشاركت و پيش‌شرط مشاركت نيز گفت‌وگو است و بايد آن‌قدر گفت‌وگو كنيم تا ديدگاه‌هايمان به هم نزديك شود.

اين اقتصاددان تاكيد كرد: اين مجمع متعلق به تبريز و موضوع ماموريت آن مربوط به تبريز است نه استان يا كشور و بايد روي اثراتي كه مي‌توانيم در تبريز و توسعه آن بگذاريم سرمايه‌گذاري كنيم.

بهبودي با اشاره به برگزاري مراسم تجليل از تعدادي از توليدكنندگان پيشكسوت و موفق استان در روزهاي گذشته تصريح كرد: اينها بارقه‌هايي از تجليل از سرمايه‌هاي نمادين استان هستند كه مقدمه توسعه به شمار مي‌روند و بايد اين حركت‎‌هاي ارزشمند را نهادينه كنيم.

وي با بيان اينكه نخبگان داراي تمكن فرهنگي، اجتماعي، مالي و فكري هستند كه بايد در مسير توسعه به كار گيرند، يادآور شد: توسعه يك امر تدريجي است و ما نمي‌توانيم معجزه كنيم؛ مهم اين است كه قطار جامعه را روي ريل توسعه قرار دهيم.

در اين جلسه فرماندار تبريز بر لزوم ايجاد و اصلاح زيرساخت‌ها براي تبريز 2018 تاكيد و اضافه كرد: بايد قدر داشته هاي خود را بدانيم و سابقه پرافتخار تجاري، سياسي و فرهنگي تبريز را به نسل‌هاي بعدي انتقال دهيم.

عليار راستگو خاطرنشان كرد: اگر بخواهيم توسعه يابيم هم دولت، هم بخش خصوصي و هم بخش تعاون جامعه بايد اساسي‌ترين پايه توسعه يعني مردم را پاي كار آورند.

وي با بيان اينكه ضريب امنيتي تبريز از لحاظ آسيب‌هاي اجتماعي و ساير معضلات بسيار مطلوب بوده و لازم است به مسائل نگاه فرهنگي داشته باشيم، ادامه داد: هدف ما حل مسائل است و از اين جمع انتظار داريم مشكلات مختلف و هشدارهاي موجود را به ما اطلاع دهند.

در ابتداي اين جلسه تعدادي از نخبگان و فرهيختگان علمي، ادبي، فرهنگي، اجتماعي و سياسي شهرستان تبريز به بيان ديدگاه‌هاي خود در ارتباط با امر توسعه و چگونگي دستيابي به آن پرداختند.