تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۲:۱۸:۰۶ شناسه خبر : ۱۰۷۱۵۶۲

انتقادات تند معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی :

با بارش 5 میلی‌متر باران تبریز را آب برد!/ شهردار و معاون خدمات شهری شهردار در موضوع سیل کوتاهی کردند

پورمهدی از شهرداری تبریز به سبب عدم ساماندهی کانال‌ها جهت هدایت آب‌های سطحی و وقوع سیل در شهر انتقاد کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، محمدصادق پورمهدی در جلسه شورای مدیریت بحران آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه صداوسیما با مستند سازی حوادث برای مدیریت بحران در آینده اقدام کند اظهار داشت: صداوسیما با تشکیل کمیته اطلاع رسانی، دربحران‌ها حضور منسجم‌تری داشته باشد تا تولیدات آنها برای آسیب شناسی و بهبود مدیریت مدیران آینده مورد استفاده قرار گیرد.

وی با انتقاد از اینکه در مواقع بحرانی همه مصاحبه می‌کنند گفت: در مدیریت بحران مشخص است که چه کسی باید پاسخگوی رسانه‌ها باشد، انتشار هر مطلبی از طرف هر کسی و یا هر مصاحبه نابجا مانند کبریتی است که ممکن است یک جنگل را به آتش بکشد.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی هر شهر را دارای مسئول ستاد بحران دانست و افزود: در زلزله کرمانشاه همه مصاحبه کردند و فضای متشنجی ایجاد شد، مسئول ستاد بحران و یا کمیته تخصصی بحران هر شهر هم باید به موقع اطلاع رسانی کند و قایم نشود!

وی در ادامه، فرهنگ سازی مردم برای مواجهه با آتش سوزی و بحران‌ها را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: باید از تجربیات فرهنگ سازی و مدیریت بحران در کشورهای مختلف استفاده کنیم. 

پورمهدی با یادآوری اینکه در قضایای سیل داخل شهری تبریز، شهرداری هیچ برنامه ای برای جلوگیری از سیل نداشت افزود: شهرداری تبریز برنامه نداده و حتی معاون عمرانی شهردار هم حوصله حضور در این جلسه برای دادن گزارش را هم ندارد. 

وی با تاکید بر اینکه مردم از ما جواب می‌خواهند و شهردار باید جوابگو باشد تصریح کرد: شهردار در مواقع بحران «کلانشهرها» مدیر بحران شهر است و جانشین وی هم مدیر خدمات شهری است ولی در موضوع سیل کوتاهی کردند که در این مورد بازخواست خواهم کرد. 

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه در تبریز وقتی اندکی باران می‌بارد، همه شهر قفل می‌شود خاطر نشان کرد: هر کسی باید مسئولیت کار خود را گردن بگیرد. 

وی ادامه داد: کانال رضانژاد را من چندین سال است برای هدایت آب‌های سطحی مرکز شهر پیگیری می‌کنم ولی هنوز به اتمام نرسیده است لذا باید نقشه و طرح جامع باشد و بر اساس آن پیش برویم.

پورمهدی در پایان، بر تامین امنیت و سلامت غذایی مردم تاکید کرد و با بیان اینکه در مورد این موضوع با کسی شوخی نداریم ابراز داشت: بخشنامه کردیم تا در تمام کشتارگاه‌ها دوربین مداربسته نصب شود. کشتار در کنار جاده مورد تایید نیست و برای تامین امنیت غذایی و سلامت مردم باید در کشتارگاه‌ها ذبح شده و در اختیار مردم قرار گیرد.

منبع : تسنیم