تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۵۴:۴۳ شناسه خبر : ۱۰۷۱۵۸۰

پس از انتقادات تند پورمهدی علیه عملکرد شهرداری در سیل؛

بازدید معاون عمرانی استاندار و شهردار از کانال رضا نژاد

روز گذشته معاون عمرانی استاندار در جلسه مدیریت بحران استان با انتقاد از آبگرفتگی معابر در پی باران های شدید عملکرد شهرداری و به خصوص معاونت خدمات شهری را به باد انتقاد گرفت و از وضعیت نامناسب کانال خیابان رضا نژاد اظهار تاسف کرد. در همین حال صبح امروز شهردار تبریز به همراه معاون عمرانی استاندار از پروژه کانال رضا نژاد بازدید کردند.

به گزارش تبریز بیدار ،  روز گذشته معاون عمرانی استاندار در جلسه مدیریت بحران استان با انتقاد از آبگرفتگی معابر در پی باران های شدید عملکرد شهرداری و به خصوص معاونت خدمات شهری را به باد انتقاد گرفت و از وضعیت نامناسب کانال خیابان رضا نژاد اظهار تاسف کرد. در همین حال صبح امروز شهردار تبریز به همراه معاون عمرانی استاندار از پروژه کانال رضا نژاد بازدید کردند.  ایرج شهین باهر در بازدید مشترک با معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی از پروژه کانال رضانژاد افزود: فاز نهایی کانال رضا نژاد به منظور انتقال آب‌های سطحی خیابان امام خمینی(ره) به مهرانه رود مراحل نهایی خود را پشت سر می گذارد.


وی با اشاره به مشکل چندین ساله آبگرفتگی معابر به ویژه در فصول بارش خاطرنشان کرد: آب های سطحی مناطق شرق تبریز به سمت خیابان امام(ره) و در نهایت مرکز تبریز سرازیر شده و در مواقع بارش شدید موجب آبگرفتگی و سیلاب می شود.


شهین باهر با تاکید بر نقش کانال رضانژاد در رفع مشکل آبگرفتگی مرکز تبریز افزود: با احداث این کانال به طول 700 متر، تمام آب های سرازیر شده به سمت خیابان امام(ره) به سوی مهرانه رود هدایت شده و از وقوع آبگرفتگی در مرکز تبریز جلوگیری خواهد شد.


شهردار کلانشهر تبریز تجمیع آب‌های سطحی خیابان امام خمینی(ره) را عامل طغیان آبروها، جوبها و آب گرفتگی معابر در مواقع بارندگی اعلام کرد و افزود: کانال خیابان رضا نژاد، حد فاصل خیابان امام(ره) تا چایکنار به صورت باکس مسلح در ابعاد یک متر در یک متر احداث شده و می تواند حجم زیادی از آبهای سطحی خیابان های اطراف را به سمت مهرانه رود هدایت کند.