تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۴۱:۳۵ شناسه خبر : ۱۰۷۱۵۸۳

در دیدار اعضای مجمع طراحان طلوع با امام جمعه تبریز مطرح شد؛

حجت الاسلام آل هاشم: ورود قشر مذهبی به عرصه هنر ضروری است/ برپایی ویژه برنامه تجلیل از پیشکسوتان هنر انقلاب در تبریز

نماینده ولی فقیه در استان اهمیت فعالیت قشر مذهبی را در تمامی عرصه ها و بویژه عرصه های فرهنگی و هنری بسیار مهم و ضروری دانست و فرمود : حرکت های برخواسته از بطن مردم ، همیشه ماندگار خواهند ماند و آثار تولیدی آن نیز اثر گذار خواهند بود .

به گزارش تبریز بیدار ، مقارن با پنجمین روز از ماه مبارک رمضان مراسم دیدار رمضانی اعضای مجمع طراحان گرافیک انقلاب اسلامی طلوع با نماینده ولی فقیه  در استان و امام جمعه تبریز در جمعی ساده و صمیمی برگزار شد .


در این دیدار محمد امین همزبان به معرفی مجمع طراحان طلوع و تبیین فعالیت های این مجموعه در سال ۹۶ و نیز چشم انداز مجمع برای سال جاری پرداخت .


وی افزود : مجمع طراحان طلوع تنها تشکل هنری انقلابی در تبریز است که با هدف تربیت و آموزش پس از سه سال از آغاز ، شناسایی و انسجام هنرمندان گرافیست در حال فعالیت است .


همزبان ادامه داد: در شش ماهه سال ۹۶  مجمع ططراحان طلوع با برگزاری کارگاه های آموزشی ، با عنوان نشانی:آسمان ، وقف و نیز مشارکت در برگزاری کارگاه ۲۹ بهمن فعالیت خود را گسترش داده و با راه اندازی غرفه هنر راهپیمایی با شعار به سلیقه خودم پلاکارد میسازم همراه با مردم به طراحی و تولید پلاکارد های دست ساز با تکنیک های اوایل انقلاب پرداخته شد .


وی افزود: همچنین برگزاری کارگاه های فشرده یک روزه با موضوعات مرتبط با گرافیک دوره های آموزشی کوتاه مدت ، جلسات عصرانه گرافیک را برنامه های پیش روی خود بیان کرد .


 همزبان در پایان از برگزاری یک ویژه برنامه فرهنگی برای تجلیل از پیشکسوتان هنر انقلاب در ماه های آینده خبر داد .


سپس حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم به نظرات و دیدگاههای مقام معظم رهبری در مورد هنر و هنرمند اشاره کرد و حضور رهبر انقلاب در نمایشگاه های کتاب ، جلسات و دیدارهای متعدد ایشان با هنرمندان در رشته های مختلف را نشان از اهمیت این مطلب بیان کرد.

وی افزود: وجود این تشکل های هنری از نیروهای انقلابی اتفاقی بسیار با ارزش و قابل تقدیر و شایسته حمایت است .

نماینده ولی فقیه در استان اهمیت فعالیت قشر مذهبی را در تمامی عرصه ها و بویژه عرصه های فرهنگی و هنری بسیار مهم دانست و فرمود : حرکت های برخواسته از بطن مردم ، همیشه ماندگار خواهند ماند و آثار تولیدی آن نیز اثر گذار خواهند بود .