تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : ورزشی , چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۴۶:۰۶ شناسه خبر : ۱۰۷۱۵۸۸

تاکید شهردار تبریز بر حمایت از ورزش پایه تبریز؛

شهین باهر: نبود بازیکن تبریزی در تیم ملی جای سرافکندگی دارد

شهردار تبریز گفت: اینکه زمانی نیمی از اعضای تیم ملی فوتبال کشورمان از خطه آذربایجان و تبریز بود و الان با آن سابقه طولانی فوتبال در تبریز حتی یک فوتبالیست در تیم ملی نداریم جای سرافکندگی دارد.

به گزارش تبریز بیدار ،  ایرج شهین باهر در مراسم افتتاح زمین چمن مصنوعی شهدای حکم آباد (میدان قره بیگ) اظهار کرد: توسعه کاربری های ورزشی و فضای سبز از ضروری ترین نیازهای هر شهری است و امروز بسیار خوشحالیم که شاهد افتتاح پارک محله‌ای و زمین چمن فوتبال در محلات کم برخوردار و پر تراکم شهر هستیم.


وی کاربری‌های ورزشی و فضای سبز را دو نیاز اساسی شهر دانست و گفت: کاربری های ورزشی و فضای سبز دو نیاز اساسی شهر هستند اما چون این کاربری ها درآمد زایی مورد انتظار شهرداران را ندارند در گذشته ها نسبت به توسعه آنها کم توجهی شده است.


شهردار تبریز با اشاره به پیگیری های اعضای شورای شهر تبریز در خصوص توسعه فضای سبز، مسائل زیست محیطی و توسعه فضاهای ورزشی گفت: شهرداری تبریز به دنبال توسعه زیرساختهای ورزشی برای پرورش استعدادهای ناب جوانان این شهر است.


شهین باهر گفت: اگر در جامعه و شهر شادی، نشاط و سلامت وجود نداشته باشد هر اندازه تلاش کنیم کارهای ما آنچنان که باید نتیجه بخش نخواهد بود.


وی با طرح این سوال که چرا باید بازیکنان خارجی و از شهرهای دیگر برای تیم های شهر به تبریز بیاوریم گفت: ورزش قهرمانی برای جوانان الگو سازی می کند و انگیزه آنان را بالا می برد اما در اینکه بازیکنان خارجی را با مبالغ بالا به شهر بیاوریم خیری دیده نمی شود.


شهین باهر ادامه داد: وظیفه شهرداری این است که از فرزندان و استعدادهای این شهر حمایت کند و زمینه را برای تعالی و رشد این استعدادها مهیا نماید و اگر بودجه‌ای صرف می کنیم آن را برای فرزندان شهر خودمان هزینه کنیم.