تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ ۱۳:۱۹:۴۳ شناسه خبر : ۱۰۷۱۵۹۴

ساعی:

دستگاه دیپلماسی به یاری رویداد تبریز ۲۰۱۸ بیاید/ مهمترین دغدغه مجمع نمایندگان استان تقویت راه‌ها است

نماینده تبریز در مجلس خواستار آن شد که دستگاه دیپلماسی با رایزنی‌های فرهنگی در کشورهای دیگر به تبلیغ و معرفی تبریز ۲۰۱۸ به عنوان پایتخت گردشگری ایران و منطقه کمک کند.

به گزارش تبریز بیدار ، زهرا ساعی  در خصوص معرفی شهر تبریز به عنوان جهان‌شهر یا شهر نمونه گردشگری اسلامی (تبریز 2018) گفت: تبریز از دیرباز قطب گردشگری کشور محسوب می‌شد و این ظرفیت وجود دارد که با توجه به موقعیت جغرافیایی جذب گردشگر داشته باشد؛ خصوصا از کشورهای همجوار و همچنین هم‍‌زبانی با آنها می‌تواند نقطه اتصالی میان کشور ایران با کشورهای آذربایجان، ترکیه و اروپا باشد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در تاریخ 5 اردیبهشت سال جاری، رویداد تبریز 2018 با حضور رئیس جمهور و وزرا افتتاح رسمی شد، افزود: شهر تبریز بسیاری از مولفه‌ها برای توریسم گردشگری، توریسم تاریخی، توریسم بهداشتی و درمانی و جاذبه‌های متنوع را در خود دارد و این مولفه‌ها باعث افزایش گردشگر خارجی خواهد شد و شهر تبریز می‌تواند به عنوان قطب گردشگری به توسعه این صنعت کمک کند.

وی تصریح کرد: اقدامات دولت در این خصوص قابل تقدیر است اما باید افزایش پیدا کند؛ توجه ملی نیز می‌تواند به پیشرفت این شهر کمک کند و رسانه‌ها، وزارتخانه‌های مربوطه به ویژه وزارت امور خارجه رسالت تبلیغ این موضوع را برعهده دارند و دستگاه دیپلماسی می‌تواند با رایزنی‌های فرهنگی در کشورهای دیگر به تبلیغ و معرفی این شهر به عنوان پایتخت گردشگری ایران و منطقه کمک کند.

عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی در مجلس دهم بیان کرد: باید زیرساخت‌ها تقویت شود و مسئولین استان باید از تمام توان خود جهت تقویت زیرساخت‌های استان استفاده کنند؛ مهمترین مولفه در جذب گردشگر بحث راه است که چه از طریق هوایی و چه زمینی و چه ریلی باید پیشرفت‌ها هرچه زودتر محقق شود.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مهمترین دغدغه مجمع نمایندگان استان بحث تقویت راه‌ها است و امید است مسئولین از تمام ظرفیت‌ها برای توسعه هرچه بیشتر شهر تبریز به عنوان پایتخت گردشگری ایران و منطقه استفاده کنند تا چشم‌اندازهای این شهر محقق شود.