تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ ۱۶:۱۸:۳۴ شناسه خبر : ۱۰۷۱۶۰۱

« آ مثل آل‌هاشم »/ گفت‌وگو با میرتاج‌الدینی در یک‌سالگی حضور نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی؛

امام جمعه تبریز در برهه‌های حساس زبان گویای مردم شد

نماینده اسبق مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی بارزترین ویژگی امام جمعه تبریز را در طول یک سال اخیر مردمی بودن او و تعقیب انتظارات آذربایجانی‌ها عنوان کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا میرتاج‌الدینی  با اشاره به گذشت یک سال از انتصاب شایسته نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی، ابراز داشت: این انتصاب آثار مثبت و پیامدهای قابل توجهی داشت که موجب گردید امام جمعه تبریز سریعاً به‌عنوان الگویی در سطح کشور مطرح شوند.

وی ادامه داد: حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم نشان داد با اینکه یک سال مدت زمان زیادی نیست اما اگر مسئولی بخواهد کار کند، قطعاً می‌تواند اقدامات موثری را انجام دهد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس هفتم و هشتم اصلی‌ترین ویژگی نماینده ولی فقیه در استان را مردمی بودن آن دانست و خاطرنشان ساخت: مردمی بودن انتظاری است که از اول انقلاب ملت ایران از ائمه جمعه داشتند و بسیاری از روحانیون نیز در ابتدا اینگونه بودند اما در گذشت زمان بین ائمه و مردم فاصله‌ای ایجاد شد؛ خوشبختانه آقای آل‌هاشم این خلأ را پر کردند.

وی به پیگیری مطالبات مردمی آذربایجان‌شرقی در طول یک‌ سال اخیر توسط نمایندگی ولی فقیه اشاره و تصریح کرد: امام جمعه تبریز در تحقق انتظارات شهروندان از مسئولان تلاش بسیاری کرد، حال ممکن است این تلاش‌ها نتیجه بدهد یا خیر، اما همین که مردم می‌بینند یک مسئول عالی‌مقام مطالبات‌شان را تعقیب می‌کند خرسند می‌شوند.

معاون رئیس‌جمهور در دولت دهم با بیان اینکه آقای آل‌هاشم در برهه‌های حساس زبان گویای مردم شده است، یادآور شد: بارها در خطبه‌های نماز جمعه، جلسات و حتی دیدار با رئیس‌جمهور ایشان مطالبات اصلی مردم آذربایجان همچون احیاء دریاچه ارومیه، ایجاد اشتغال برای جوانان و توسعه صنایع را گوشزد کرده‌اند.

وی اعمال تغییرات جزئی در مصلی امام خمینی(ره) تبریز و پایان دادن به رفتارهای سنتی را از دیگر اقدامات تاثیرگذار نماینده ولی فقیه در اذهان عموم خواند و افزود: حضور در میان مردم قبل و بعد از نماز جمعه و برداشتن نرده‌هایی که صف نمازگزاران را از مسئولان استان جدا می‌کرد، اعمال نیکی بود که با استقبال عمومی مواجه شد.

این فعال سیاسی نام‌آشنای آذربایجانی شنیدن درد و مشکلات مردم را از کردارهای نیک حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم عنوان کرد و گفت: نظر مثبت ایشان برای حل مشکلات ارک تبریز و رفع محدودیت‌های آن که جزو انتظارات مردم محسوب می‌شد، بر پایگاه اجتماعی‌اش افزود.

وی با بیان اینکه امام جمعه تبریز با اقشار مختلف جامعه اعم از هنرمندان، ورزشکاران، دانشگاهیان، اصناف، روحانیت، اصحاب رسانه، گروه‌های سیاسی خانواده شهدا و جانبازان ارتباط تگاتنگی دارد، اذعان کرد: قشری از گروه اجتماعی جامعه را پیدا نمی‌کنید که آقای آل‌هاشم با آنان در طول یک‌ سال اخیر نشست و برخاست نداشته باشد.

میرتاج‌الدینی با اعلام اینکه نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در آذربایجان‌شرقی با راهبردی صحیح به این استان پا گذاشته است، اظهار داشت: رویکرد آقای آل‌هاشم نشان می‌دهد برای حل مشکلات برنامه دارد و به تدریج آن‌ها را پیاده می‌کند و بازخورد اقدامات خود را نیز در جامعه می‌بیند.

وی به برگزاری مراسم تجلیل از قاریان قرآنی در پایان نماز جمعه هر هفته تبریز اشاره و ادامه داد: شاهد هستیم که در نماز جمعه اقشار مختلف جامعه حضور می‌یابند و از سویی دیگر نماز جمعه فرصتی برای معرفی نخبگان و تجلیل از آنان شده است.

خطیب شهیر تبریزی با بیان اینکه نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی از پشتوانه عظیم مردمی برخوردار است و ذهنیت مثبت آذربایجانی‌ها نسبت به او پشتوانه معنوی ایشان محسوب می‌گردد، گفت: مسئولان استانی باید نسبت به دلسوزی‌ها و رهنمودهای امام جمعه تبریز رویکرد مثبتی داشته باشند چراکه برخی مطالبات مردمی نیازی به بودجه و هزینه‌های سنگین ندارد و با اصلاح‌ رفتارها مسئله حل می‌شود.

وی اذعان کرد: یک‌سری مطالبات همچون احیاء دریاچه ارومیه و توسعه عمرانی استان نیاز به بودجه‌های کلان دارد و اینجا باید نمایندگان آذربایجان‌شرقی در مجلس شورای اسلامی و دولت‌مردان نقش خود را ایفا نمایند.

میرتاج‌الدینی با اشاره به مراجعه‌های مردمی به دفتر امام جمعه تبریز، بیان داشت: تا جایی که اطلاع دارم صاحبان صنایع نیز مشکلات خود را در حضور آقای آل‌هاشم طرح می‌کنند و از تعطیلی واحدهایشان سخن می‌گویند، امام جمعه نیز آنان را به دستگاه‌های مختلف ارجاع می‌دهند تا گرهی از مشکلات‌شان باز شود اما معتقدم در این مقوله باید پیگیری‌هایی از دفتر امام جمعه و استانداری صورت گیرد که به نتیجه بیانجامد.

وی در پایان صحبت‌های خود از روحیه مشورت آقای آل‌هاشم با مجموعه‌های کارشناسی قدردانی و اظهار کرد: نخبگان انتظار دارند نشست‌هایشان هم‌ فکری‌شان با نماینده ولی فقیه در استان تداوم یابد.


منبع:آناج