تبریزبیدار
یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ ۱۴:۵۸:۱۷ شناسه خبر : ۱۰۷۱۶۴۹

سرمایه بزرگ زنوزی

مالک جدید تراکتور، ثروتمند ترین مرد ورزشی ایران

هفته گذشته بحث بر سر فروش تراکتورسازی بالا گرفت و سر انجام زنوزی توانست پیروز مزایده باشد و حالا باید او را ثروتمند ترین مدیر ورزشی کشور دانست که سرمایه بسیار بزرگی دارد.

به گزارش تبریز بیدار ، شاید اگر بحث بر سر دارایی اقتصادی و نقدی در فوتبال باشد، با توجه به سیستم اقتصادی کشور که معمولا دارایی و ثروت افراد مشخص نمی شود، نتوان با قوت گفت که چه شخص و فردی در کشور ثروتمند است. اما شاید در فوتبال هیچ دارایی و ثروتی به اندازه هوادار با ارزش نباشد.

هفته گذشته بحث بر سر فروش امتیاز تراکتورسازی بالا گرفت و سراجام زنوزی توانست برنده این مزایده باشد و باشگاه تراکتورسازی را خریداری کند. مالک جدید تراکتورسازی هرچند از لحاظ اقتصادی و دارایی جزء چند چهره اول استان و حتی کشور محسوب می شود اما بی تردید هیچ سرمایه و دارایی را نمی توان با تراکتورسازی مقایسه کرد.

بی تردید تراکتورسازی در کنار پرسپولیس و استقلال سه تیم پر هوادار فوتبال ایران محسوب می شود. اما با توجه به دولتی بودن سرخآبی های پایتخت حالا می توان گفت تراکتورسازی تنها تیم خصوصی پر هوادار فوتبال کشور است.

به عبارتی زنوزی مالک جدید تراکتورسازی را ثروتند ترین مدیر ورزشی از لحاظ مالکیت بر تیم پر هوادار باید دانست چرا که هوادار اصلی ترین ثروت و سرمایه فوتبال شناخته می شود چیزی که بعضی تیم های ایرانی و تقریبا همه تیم های متمول حاشیه خلیج فارس از داشتن آن محروم هستند.