تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : ورزشی , چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۳۴:۳۲ شناسه خبر : ۱۰۷۱۶۹۹

ورزش قهرمانی به کمک تبریزمیآید؛

تبلیغ تبریز 2018 روی پنجه های والیبال آسیا

تبریز پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 است. بنابراین می توان با استفاده از ظرفیت ورزش قهرمانی، و باتوجه به تجارت موفق قبلی در برگزاری چنین مسابقاتی، هم ورزش استان را ارتقا دادو در ضمن فرصت های گردشگری تبریزرا عرضه کرد.

به گزارش تبریز بیدار ،  یکی از رشته های ورزشی گروهی که در چند سال اخیر طرفداران زیادی هم پیدا کرده است ورزش مهیج والیبال است،  ورزشی که با ایستادن بر فراز بام آسیا و حضور در سطح اول جهانی، انتظارات و توقعات مردم را بالابرد، توجه به ورزش پایه مخصوصا در والیبال و دیگر رشته های مدال آور بنیه ورزشی کشور را تضمین می کند شهر تبریز، نیز در چند سال اخیر  محور برگزاری چندین مسابقه بین المللی بود. برگزاری مسابقات بین المللی والیبال نشسته و همچنین  مسابقات کشتی آزاد جام تختی در تبریز، تجربه موفقی بود تا شهر تبریز بتواند تورنمنت های مختلف بین المللی را در این شهر برگزار کند.

در این راستا به گفته بهتاج، مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی، شهرتبریز میزبان مسابقات والیبال نوجوانان آسیا انتخاب شده است.وی در نشست خبری خود که به بهانه میزبانی تبریز از  مسابقات والیبال آسیا  برگزار شد، گفت : این رقابتها با حضور 18 تیم آسیایی و اقیانوسیه از 8 تا 15 تیر در سالن‌های پورشریفی و شهید اقدمی تبریز برگزار خواهد شد.

 این نشست که بیشتر جنبه هماهنگی در نحوه برگزاری مسابقات را نیز به همراه داشت،  با حضور درخشنده، مدیر رویدادهای بین المللی فدراسیون والیبال، ادامه یافت، وی  نیز با بیان اینکه کشورمان برای اولین بار میزبان 18 تیم در یک رویداد ورزشی است، گفت: برگزاری این مسابقات در شهر تبریز که با استانداردسازی دو سالن ورزشی همراه است، سرمایه‌گذاری خوبی برای ورزش استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز است.

استاندار آذربایجان شرقی نیز، این رویداد ورزشی را از ابعاد مختلف پر  اهمیت خواند و گفت: این مسابقات علاوه بر دستاوردهای ورزشی، فرصت بسیار خوبی برای معرفی قابلیت‌های شهر تبریز است که هدف اصلی رویداد تبریز 2018 نیز به شمار می‌رود. 

مجید خدابخش افزود: ورزش یکی از راه‌های تحقق اهداف تبریز 2018 است و در این مسابقات نیز حضور 320 ورزشکار از کشورهای مختلف و پخش مستقیم آن در چهار کشور آسیایی فرصت مغتنمی برای دست‌یابی به این اهداف است.

 تبریز پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 است. بنابراین می توان با استفاده از ظرفیت ورزش قهرمانی، و باتوجه به تجارت موفق قبلی در برگزاری چنین مسابقاتی،  ورزش استان را ارتقا داد و هم  با تقویت گردشگری ورزشی، هرچه بیشتر شاهد حضور تیم های مختلف ورزشی خارجی در شهر تبریز بود. ضرورتی که بیش از پیش احساس می شود.