تبریزبیدار
یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ۱۳:۴۱:۳۴ شناسه خبر : ۱۰۷۱۷۸۲

گشت و گذار سرخ های تبریز در بازار نقل و انتقالات؛

تمام آنچه که تراکتور توشاک نیاز دارد

با جذب محسن فروزان برای خط دروازه ، محمد طیبی با تجربه برای خط دفاعی و نقی زاده جوان برای خط میانی این خطوط سرخ ها تقویت شد اما هنوز راه زیادی برای تکمیل تیم تراکتورسازی و تبدیل شدنش به یک مدعی باقیست.

سرویس ورزشی  تبریز بیدار؛


 تراکتوری ها پس از یک فصل ناامید کننده و وقفه ای که در ماجرای واگذاری تیم به وجود آمد، حالا هم مالک خود را شناخته است و هم سرمربی سرشناسی را روی نیمکت خود می بینند. پس از اینکه مالکیت تراکتورسازی به زنوزی رسید، او در اولین اقدام مهاجری و خطیبی را به کادر فنی اضافه کرد و با حضور توشاک  حالا به نظر تراکتوری ها نیمکت سنگینی و قدرتمندی در اختیار دارند.

تراکتوری ها در بازار جذب بازیکن هم بی کار نبودند. مهاجری خیلی زود دست به کار شد و برای سه خط مهم تراکتور سه بازیکن سرشناس به خدمت گرفت. با جذب محسن فروزان برای خط دروازه ، محمد طیبی با تجربه برای خط دفاعی و نقی زاده جوان برای خط میانی این خطوط سرخ ها تقویت شد اما هنوز راه زیادی برای تکمیل تیم تراکتورسازی و تبدیل شدنش به یک مدعی باقیست. تراکتور این فصل مدافع راست کهنه کار خود که یکی از نقاط قوت تیم در فصول گذشته بود را از دست داد و حالا باید جایگزین مناسبی برای این پست به خدمت بگیرد.

سرخهای تبریز شرایط خوبی در جناح چپ خط دفاعی دارند، حضور شربتی با تجربه تر و مسلمی پور جوان و از طرفی نادری چند پسته که توان بازی به عنوان مدافع چپ را هم دارد می تواند تیم را در این ناحیه بیمه کند. اما بد نیست تراکتوری ها یک مدافع با کیفیت میانی دیگر جذب کنند.

تراکتوری ها اما در خط میانی شرایط متفاوتی دارند. هرچند زمزمه هایی برای جدایی کیانی به گوش می رسد اما حضور مهدی پور و نقی زاده در این پست ها و احتمالا اضافه شدن اکبر ایمانی، سرخ های تبریز هافبک دفاعی مستحکمی خواهند ساخت و تنها نیاز به یک بازی ساز و طراح  دارند. بر کسی پوشیده نیست که کیانی بازیکن با کیفیت و تاثیر گذاری در ترکیب تراکتور است اما در هیچ تیمی شرایط آنگونه که باب میل باشد پیش نمی رود، بدون تردید در روزهای آینده ماندن و یا رفتن کاپیتان یکی از اتفاقاتی است که نقل و انتقالات تراکتور را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.

خط حمله تراکتور اما فصل گذشته یکی دیگر از نقاط ناامید کننده بود. به نظر جدایی حاتمی قطعی شده است و از طرفی محمد ابراهیمی هم از تیم جدا شده اما ارسلان مطهری و احسان پهلوان که نیم فصل دوم به تیم اضافه شدند نمایش قابل قبولی را ارائه کردند. دانیال اسماعیلی فر دیگر بازیکنیست که توانایی بازی در کناره های زمین را دارد. به این جمع جوانانی همچون آزادی و نصر آزادانی و قائم اسلامی را هم باید اضافه کرد. با همه این ها  به نظر تراکتوری ها بیشترین خرید را باید برای خط حمله خود داشته باشند. تمامی بازیکنان هجومی تراکتور بیشتر سرعتی هستند که در کناره های زمین کارایی بیشتری دارند، جذب دو مهاجم نوک با کیفیت و یک مهاجم سرعتی برای کناره های میدان ابزارهاییست که توشاک به آن نیاز دارد.

بدون تردید بازیکنان چند پسته در ترکیب تیم نقش های تاثیر گذاری ایفا می کنند. وجود نادری، مهدی پور و دانیال اسماعیلی فر دست مربی تراکتور را در مواقع مصدومیت و یا محرومیت باز نگه می دارد. 

با فرض جذب اکبر ایمانی، 2 سهمیه لیگ برتری برای جذب بازیکن برای تراکتورسازی باقی می ماند و 4 سهمیه خارجی که تراکتور در صورت دقت در جذب و استفاده از خرید های خود می تواند به یک تیم مدعی تبدیل شود. البته همه اینها بستگی به این دارد که مشکل سربازهای تیم برای همراهی سرخ ها حل شود.