تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : ورزشی , دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ۱۶:۳۹:۰۵ شناسه خبر : ۱۰۷۱۸۰۵

دوئل رسانه ای خطیبی و کیانی؛

کاپیتان در تراکتور ماندنی می شود؟

هواداران تراکتور این روزها بیش از همه نگران حضور کاپیتان محبوب قرمز پوشان تبریزی در تیم فصل آینده هستند. در حالی که خبر تمدید قرارداد مهدی کیانی بازیکن قدیمی و کهنه کار تراکتورسازان، منتشر شده بود، که به یکباره زمزمه جدایی وی مطرح شد!

سرویس ورزشی تبریزبیدار؛


پس از بمب خبری انتخاب توشاک سرمربی سابق رئال به عنوان  سرمربی فصل آتی تراکتور، هواداران تراکتور این روزها بیش از همه نگران حضور کاپیتان محبوب قرمز پوشان تبریزی در  تیم فصل آینده هستند. در حالی که  خبر تمدید قرارداد مهدی کیانی بازیکن قدیمی و کهنه کار تراکتورسازان، منتشر شده بود، که به یکباره زمزمه جدایی وی مطرح شد!

گویا با آمدن خطیبی به تراکتور، اختلاف میان کاپیتان تراکتورسازی و  رسول خطیبی بالا گرفته و در این زمینه حتی خبرهای ضد و نقیضی  منتشر شد که مهدی کیانی با تیم سپاهان اصفهان مذاکراتی داشته است. این مسئله باعث نگرانی هایی در بین طرفداران پرشورها شد. رسول خطیبی در مصاحبه  با خبرگزاری ایسنا مدعی شد که که فایل صوتی  از مهدی کیانی را در اختیار دارد که در صورتی که منتشر کند، قضیه کاملا متفاوت خواهد بود.

خطیبی در مصاحبه اش، گفت که: من از طرف آقای زنوزى به مهدى كیانى زنگ زدم و به مهدى گفتم كه برای تمدید بیاید چون همگی دوست داشتیم و داریم كه مهدی در تراكتور بماند و کیانى در صحبت هایش گفت که دوست دارم بمانم ولى تا تسویه حساب صورت نگیرد من تمدید نمیكنم.

خطیبی اینطور گفت: بخاطر این كه كیانى در تراكتور بماند عرض كردم كه قرارداد خود را تمدید کند و بعد از تمدید با آقای زنوزى و الیاسى صحبت كنیم تا مطالباتت را پرداخت كنند كه كیانى قبول نكرد و فردای آن روز در مصاحبه اى گفت كه رسول خطیبى گفته است که بیا اول از آقاى زنوزى عذرخواهى كن بعد قرادادت را ببند كه چنین چیزی نبوده و صحبتى از عذر خواهى مطرح نشده است.

خطیبی در رابطه با  وجود فایل صوتی از صحبت های کیانی گفت: البته اگر خود كیانى بخواهد و مسر باشد فایل صوتی صحبت‌ها موجود است كه نه آقاى زنوزى نه بنده از او نخواستیم كه عذرخواهى كند و اگر فایل صوتی صحبت‌ها را در اختیار مردم بگذاریم آن موقع قضیه متفاوت تَر از قبل خواهد شد و مردم و هواداران متوجه می‌شوند كه آقایان هر روز چند حرف متفاوت می‌زنند و خواهند دید كه برایشان پول از هوادار مهمتر است و نیز اگر بین من و کیانى صحبت بازیكن سالارى مطرح شده براى كل تیم بود نه صرفاً براى كیانی. نظر كلى اقای زنوزی این بود که سالار در مجموعه باشگاه و تیم دیگر وجود ندارد و نخواهد بود.

خطیبی همچنین یاد آور شد: باز هم می‌گویم چند نفرى كه منافعشان به خطر افتاده شیطنت می‌كنند این را هم بگویم كه اقاى الیاسى جریمه كیانى را که از مدیریت قبل داشته را بخشیده است. الان هم آقاى زنوزى و بنده و آقاى مهاجرى دوست داریم کیانی در تراكتور بماند ولى خود او باید در این خصوص تصمیم بگیرد.

کاپیتان تراکتورسازی هم در واکنش به صحبت های اخیر رسول خطیبی، گفت که: رسول خطیبی اگر فایل صوتی دارد آماده هستیم که بشنویم تا بدانیم  صحت و سقم حرف های چه کسی درست است. آقای خطیبی مگر اداره آگاهی هستی که فایل صوتی جمع می کنیاین صحبت‌ها خنده‌دار است. فایل صوتی که نه، فایل تصویری هم «رو» کنند. ما نه از کسی می‌ترسیم و نه از چیزی واهمه داریم. لطفاً این فایل صوتی‌ که می‎گویند را هر چه سریع‎تر منتشر کنند، اصلاً چرا فایل صوتی؟ فایل تصویری منتشر کنند.

کاپیتان کیانی به این شکل ادامه داد :  بازیکنی که 11سال در کنار تراکتور بود و از لیگ دسته اول همراه تراکتورسازی به لیگ برتر آمد، نسبت به حواشی پیش آمده پیرامون اختلاف با رسول خطیبی گفت:  کل داستان همین چیزی است که می‎گویم؛ آقای خطیبی به من زنگ زد و گفت: «حاجی (محمدرضا زنوزی، مالک باشگاه تراکتورسازی) از آن طرف آب زنگ زده و گفته که ما بازیکن سالاری نداریم.» من هم گفتم «اینکه یک نفر ۱۱ سال جوانی خود را برای یک تیم بگذارد و پولی نگیرد، بازیکن سالاری است؟ حالا که اینطور شد تا ریال آخر پولم را واریز نکنید، تمدید نمی‎کنم. اگر مطالبات عقب افتاده و مالیاتم را دادید، در خدمت شما هستم، اما در غیر این صورت، شما را به خیر و ما را به سلامت». کل داستان همین بود. حالا هم من تا آخر پای حرف خود هستم. من نه ترسی دارم و نه کارنامه بدی. «آتو» هم تا حالا دست کسی ندادیم و نمی‎دهیم.

این بخش صحبت های کیانی اختلافات با مسئولین فعلی تراکتور بیشتر نمایان می کند وی می گوید: من روز اول هم گفتم. اگر بدهی‌هایم را تسویه کنند و مالیات ۱۰ ساله‌ام را بدهند، قراردادم را تمدید می‎کنم. سال گذشته گفتم که این کار را بکنند، اما گفتند محروم هستیم و نمی‌توانیم بازیکن بگیریم، من هم گفتم چشم، بدون چشم داشت تمدید می‎کنم، بعد هم قول دادند که طلبم را بدهند و مالیاتم را هم پرداخت کنند، اما نکردند. من در بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا هم ممنوع‌الخروج بودم و هر بار می‌خواستم از کشور خارج شوم، تعهد می‌‎دادم و بعد از بازگشت پاسپورتم را می‎گرفتند. زنوزی خودش می‎گوید کیانی بزرگ‌تر و کاپیتان تیم است، اما این کار برای بزرگ‌تر و کاپیتان تیم افت دارد. با همه این اتفاقات، من امسال به عنوان اولین نفر پیش مهاجری رفتم که با او برای تمدید قراردادم صحبت کنم. مهاجری شاهد است که نه پولی خواستم و نه چیزی، فقط گفتم مطالبات عقب افتاده و مالیات ۱۰ ساله‎ام را بدهید. رضا مهاجری هم همان روز به من قول داد که یکی، دو روزه درصدی از پولت را می‌دهیم تا با خانواده‌‎ات به مسافرت هم بروی، اما الان ۲۰ روز گذشته و اتفاقی نیفتاده است. به جای اینکه یک زنگ به من بزنند، تهدید می‎کنند که فایل صوتی منتشر می‎کنیم، خنده دار است!

مهدی کیانی در ارتباط با جدایی اش از تراکتورسازی نیز این طور گفت: من همیشه قراردادم را به خاطر هواداران و باشگاه به عنوان اولین نفر تمدید کردم، اما این دلیل نمی‎شود که از این کار من سوءاستفاده کنند.

با این حساب به نظر می رسد، اختلافات بین خطیبی و کاپیتان تراکتور، بیش از همه به  روند روبه رشد تیم ضرر خواهد زد، و خسارت اصلی  متوجه تیم و هواداران خواهد شد از سوی دیگر بازکین ده ساله تراکتور را در خروجی باشگاه قرار می دهدالبته با توجه به محبوبیت کیانی در تراکتورسازی و بازی‌های موثرش در طول سال‌هایی که در این تیم بوده است، بعید به نظر می‌رسد زنوزی راضی به جدایی کیانی ‌شود و مطالبات وی پرداخت و به احتمال زیاد قرارداد مهدی کیانی تمدید شود.

اما اگر تراکتورسازی موفق به تمدید قرارداد کیانی نشود، این بازیکن به گفته خودش راهی سپاهان خواهد شد، هر چند اولویت اولش تیم تراکتورسازی بوده و دوست دارد، همچنان پیراهن این تیم را بپوشد.