تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ۱۴:۱۶:۵۸ شناسه خبر : ۱۰۷۱۸۱۷

چرا بزرگترین پروژه عمرانی شمال غرب تبریز به پایان نرسیده است؟

پروژه میدان آذربایجان؛ نهضت ادامه دارد!

شهروندان تبریزی از نبود روشنایی و اجرای ناقص پروژه میدان آذربایجان گلایه دارند که موجبات اتفاقات ناگوار در این محل را به وجود آورده است و خواستار ارائه زمان بهره برداری کامل از پروژه ای هستند که گویا قرار بود گره ترافیکی باز کند نه خود بر معضلات ترافیکی شمال غرب تبریز بیافزاید.

به گزارش تبریز بیدار ، میدان بزرگ آذربایجان در شمال غرب شهر تبریز واقع شده و خروجی تبریز به سمت غرب آذربایجان شرقی و استان‌های همجوار و همچنین خارج از کشور و به سمت فرودگاه تبریز است، در هر ساعت، حدود ۱۲ هزار خودرو، در این میدان تردد می‌کنند که همین مساله موجبات ترافیک سنگین و برخورد های خودرو های عبوری می شد.

در سال 95، پروژه ایجاد چند تقاطع غیر همسطح و احداث مسیر مستقیم اتوبان پاسداران به بلوار آذربایجان و بلوار شهید بابایی به بلوار آذربایجان، برای کاهش ترافیک این نقطه از شهر تبریز در دستور کار شهرداری تبریز قرار گرفت و در نهایت با تغییر شکل پروژه در چند مسیر در شورای ترافیک این پروژه در سال 95 توسط شهرداری به کانال اجرا وارد می شد. در حالی که در روزهای آغازین پروژه نجفی شهردار وقت تبریز عنوان می کرد که عملیات اجرایی پروژه تا 22 بهمن سال 95 به اتمام می رسد هم اکنون که سال 97 را در حال سپری کردن هستیم نه تنها این پروژه به اتمام نرسیده بلکه بهره برداری ناقص از آن مشکلاتی برای شهروندان به وجود آورده است.

میدان آذربایجان


شهردار تبریز که خود در شورای قبلی به عنوان رئیس کمسیون عمران شورای چهارم مخالف خود اجرای این پروژه بود، در روزهای میانی تصدی اش برصندلی شهرداری تبریز یکی از پروژه های اولویت شهرداری را اتمام عملیات عمرانی میدان آذربایجان معرفی کرد ولی با وجود این تصمیمات گره میدان آذربایجان هنوز باز نشده است. 

با وجود آنکه مدیران از برخی مشکلات طولانی شدن این پروژه آگاهند، کندی پیشروی اجرای پروژه مورد انتقاد شهروندان قرار گرفته است. برخی شهروندان در تماس با تبریزبیدار از نبود روشنایی و اجرای ناقص پروژه گلایه دارند که موجبات اتفاقات ناگوار در این محل را به وجود آورده است و خواستار ارائه زمان بهربرداری کامل از پروژه ای هستند که گویا قرار بود گره ترافیکی باز کند نه خود بر معضلات ترافیکی شمال غرب تبریز بیافزاید.

حاشیه های پایان نیافتن پیوژه میدان آذربایجان به همین جا ختم نمی شود تا جایی که کارگران این پروژه به دلیل عدم دریافت مطالبات خود دست از کار کشیدند و از سوی دیگر خبر تخلفات مالی از این پروژه روی خروجی اخبار رسانه ها قرار گرفت.

تحقیق اعضای شورای پنجم از وجود تخلفات در اجرای پروژه میدان آذربایجان، کندی موجود را دو چندان کرد هر چند آجودان زاده عضو هیأت رئیسه شورا در گفتگو با تبریزبیدار بر تکمیل هر چه سریعتر پروژه به موازات تحقیقات  ور سیدگی به تخلفات تاکید کرد. 

شهردار هم در آخرین وعده برای میدان آذربایجان، وعده ی 3 ماهه داد وعده ای که امیدواریم این بار گره کور میدان آذربایجان را بگشاید گره کوری در نبود روشنایی مناسب شب ها در این مکان بیشتر به چشم می آید.

 منیری فر رئیس سازمان عمران شهرداری تبریز در این خصوص  می گوید: عملیات اجرایی در چند جبهه کاری توسط تلاشگران سازمان عمران با سرعت تمام ادامه دارد.ورودی پاسداران، خاکبرداری مسیر های ورودی و خروجی ستارخان، اتمام اجرای لایه اساس مسیر بابایی – آذربایجان جهت شروع عملیات آسفالت ریزی (داخل میدان) و عملیات اجرای فضای سبز سبز توسط عوامل شهرداری منطقه 4 تبریز از جمله اقدامات اجرایی که تا کنون صورت گرفته است

وی بر خلاف دیگر مدیران از ارائه زمان مشخص برای پایان پروژه خودداری می کند و می افزاید:  عملیات آسفالت ریزی مسیر شهید بابایی – آذربایجان نیز آغاز شده که امیدواریم این مسیر به زودی مورد بهره برداری قرار گیرد.

امیدواریم مسئولین شهری و استانی در  تبریز در روزهایی که این شهر عنوان پرطمطراق تبریز 2018 را با خود به یدک می کشد برای روزهای پایانی این رویداد هم که شده با اتمام این پروژه خروجی تبریز به سمت اروپا را سامان دهند بالاخره گردشگران محبوب آنها قرار است از همان سمت به تبریز وارد شوند.


نظرات

محدث
AE

روشنايي پروژه زمان بر نيست اقايان كم لطفي نكنند حيف است پروژه با ان عظمت شب ها در تاريكي مطلق باشد

بهنام
IR

من هنوز درک نمیکنم که از جاده فرودگاه به سمت خیابان آذربایجان که هیچ نیازی به زیر گذر نبود، و ترافیک به راحتی می توانست از سمت راست جریان بیابد، زیرگذر در نظر گرفته شده است، در حالی که علی رغم نیاز شدید به زیرگذریا رو گذر از سمت فرودگاه به ستارخان هیچ تبادل نا هم سطحی در نظر گرفته نشده است،