تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ۱۷:۵۵:۱۱ شناسه خبر : ۱۰۷۱۸۲۴

سعیدی در گفتگو با تبریزبیدار:

خریدار ماشین سازی به جلسه با نمایندگان استان نیامد/ چرا می خواهند روند واگذاری محرمانه بماند؟/ اطلاعات ضد و نقیضی از کارخانه به ما می رسد

نماینده مردم تبریز اظهار داشت: از مسئولین سازمان خصوصی سازی و خریدار محترم درخواست کردیم که دوشنبه دو هفته پیش با حضور در مجلس، نمایندگان استان و به خصوص تبریز را از نحوه واگذاری مطلع کنند ولی متاسفانه نه تنها خریداری که ما هیچ شناختی بر روی او نداریم به جلسه نیامد.

به گزارش تبریز بیدار ، محمد اسماعیل سعیدی در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری در خصوص آخرین وضعیت کارخانه ماشین سازی تبریز پس از واگذاری اظهار داشت: از ابتدا ما به جد دنبال احیای کارخانه مشاین سازی بودیم و معتقد بوده و هستیم که کارخانه ماشین سازی تبریز یکی از صنایع مادر است که می تواند نقش به سزایی در شکوفایی اقتصاد و صنعت  استان داشته باشد.

 وی ادامه باشد: بر همین اساس با حساسیت و وسواس خاصی پیگیر مسائل این کارخانه بودیم خصوصا در زمان هایی که کارخانه در مسیر واگذاری و فروش قرار می گرفت این دقت نظر دو چندان می شد تا خصوصی سازی از مسیر صحیح صورت گرفته و کارخانه با واگذاری از مسیر اصلی خود خارج نشود و همین عامل سبب شد که جلسات و مکاتبات متعدد با سازمان خصوصی سازی و دیگر نهادهای ذی ربط داشته باشیم.

نماینده مردم تبریز با گلایه از عدم ارائه گزارش نحوه واگذاری اخیر تصریح کرد: به دنبال فروش کارخانه به فردی که ناشناخته بود از مسئولین سازمان خصوصی سازی و خریدار محترم درخواست کردیم که دوشنبه دو هفته پیش با حضور در مجلس، نمایندگان استان و به خصوص تبریز را از نحوه واگذاری مطلع کنند ولی متاسفانه نه تنها خریداری که ما هیچ شناختی بر روی او نداریم به جلسه نیامد بلکه این نوع رفتارهای مسئولین در واگذاری ماشین سازی این سوال را برای ما ایجاد کرده چرا می خواهند روند واگذاری برای نمایندگان مردم محرمانه بماند؟

وی افزود: فلذا ما هم اطلاعاتی ضد و نقیضی از کارخانه به ما می رسد و برخی کارگران و کارکنان با ما تماس می گیرند که با توجه به عدم گزارش از سوی دستگاه مسئول به ما، نمی توانیم این اطلاعات را نه تایید و نه تکذیب کنیم.

سعیدی در پایان گفت: بالاخره برای ما سوال است که این واگذاری به چه قیمت صورت گرفته ، تکلیف املاک  کارخانه چه می شود و خریدار چه استراتژی برای آینده کارخانه دارد که با توجه به عدم حضور وی در جلسه با نمایندگان پاسخ این سوال را هنوز نداریم. 


اخبار مرتبط:

غافلگیری مردم و نمایندگان از فروش بی سرو صدای نگین صنعت آذربایجان/ تردید های احراز صلاحیت خریداران ماشین سازی و تجربه های تلخ خصوصی سازی

جزئیات واگذاری ماشین سازی تبریز از زبان مالک جدید

مکاتبه با سازمان خصوصی سازی برای اخذ گزارش واگذاری ماشین سازی

ماشین سازی با حفظ هویت و کارکنان فعلی باید به فعالیت خود ادامه دهد/ تحقیق و تفحص از واگذاری ماشین سازی در صورت وجود تخلف

برنامه‌های خریدار ماشین سازی به صورت شفاف اعلام شود